חולות נודדים
דף הבית רשימת הטיולים טיול במצרים לאורך הנילוס

טיול במצרים לאורך הנילוס

מסלול

יום 1 הגעה לקהיר – פירמידת סקארה

נצא מישראל בטיסת בוקר לקהיר (11:00-12:10). מהשדה נצא לביקור באתר הפירמידה המדורגת של סקארה: הפירמידה הראשונה בעולם!!!  פורץ הדרך היה מהנדסו של פרעה ג'וסר, אשר בנה כאן את המבנה המתוכנן הראשון בעולם. נראה את הפירמידה המדורגת, נבקר בקברי הפרעונים והכוהנים של השושלת הקדומה ונתרשם מהעושר המדהים של תבליטים ועיטורים אשר על קירות ההיכלים.
בסיום הסיור ניסע ללינה במלון (Cairo Pyramids (Steignberger
כלכלה: צהריים במסעדה, בערב נצא לארוחה על ספינה בנילוס  עם ריקודי בטן.

יום 2 יום מלא באתריה של קהיר

הבוקר נצא לביקור ברמת גיזה בה מצויה, בין השאר, הפירמידה הגדולה של פרעה כאופס, פירמידה אשר נחשבת לאחד משבעת פלאי העולם הקדום. נבקר בחורבות ממפיס ונחזה בפסל הענק של רעמסס השני ובספינקס.
לאחר מכן נבקר במוזיאון הארכיאולוגי של קהיר – לסיור מודרך בן מס' שעות. במוזיאון מוצגים כ- 136 אלף ממצאים מדהימים ועוצרי נשימה, הפסלים העצומים, האסטלות, המזבחות, המומיות וכמובן, הממצאים מקברו של תות אנך אמון. הביקור במוזיאון הינו אחת האטרקציות המרגשות בטיול. מכאן נמשיך לביקור בעיר בעתיקה של קהיר.
נתהלך בסמטאותיה ונבקר בכנסייה הקופטית (הכנסייה התלויה), במסגד אמיר בין אס ובבית הכנסת בן עזרא בו התגלתה הגניזה הקהירית, אשר שפכה אור על התנהלות הקהילות היהודיות במאות שלאחר הספירה.
אם יישאר לנו זמן וכוח נסייר בשוק חאן אל חלילי  (לא לבנות ציפיות בעניין זה בבקשה)
לינה כמו בלילה הקודם.
כלכלה: ארוחת בוקר  במלון, צהריים במסעדה, ערב במלון.

יום 3 לוקסור – כרנך

מוקדם מאוד !! בבוקר נצא לשדה התעופה על מנת לתפוס את הטיסה ללוקסור (06:30-7:10) ועם ההגעה, נצא לסיור בלוקסור העתיקה. בצהריים נגיע לצ'ק אין וארוחת צהריים ראשונה על הספינה שלנו, בה נשהה  4 לילות Blue Shadow או דומה. אחה"צ נצא לביקור במקדשי כרנך – נתרשם מגודלם ועוצמתם של האובליסקים, העמודים, הספינקסים, ומהדרך עליה הוצבו לא פחות מאלף פסלים לאמון-רע. נעמוד מול פיסלו של תות אנך אמון ושל תחותמס השלישי, כובש מגידו.
כלכלה: ארוחת בוקר ארוזה מהמלון, צהריים וערב על הספינה.
הערה: סדר הביקור באתרים באזור לוקסור יכול וישתנה על פי שיקולי המדריכים/אילוצים כאלה ואחרים.

יום 4 עמק המלכים – הפלגה לאדפו

הבוקר נתחיל בסיור בגדה המערבית ב"עמק המלכים": כאן בעמק הנסתר, נקברו המלכים הפרעונים בני הממלכה החדשה בהיכלים תת קרקעיים, שעל קירותיהם עיטורים בצבעים עזים, דמויות מיתולוגיות וכתבי ספר המתים. העיטורים נראים כאילו נעשו אתמול. נבקר בדיר אל בחרי (המקדש המפואר של המלכה הפרעונית חאתשפסוט).
אחה"צ נתחיל בהפלגה בנילוס לכיוון אדפו ונשמע הרצאות קצרות והסברים של המדריכים על הסיפון.
כלכלה: כל הארוחות על הספינה.

יום 5 מקדשי אדפו וקום אומבו

נתחיל את הבוקר עם רכיבה על כרכרות כשבדרך אנו רואים את החיים האמיתיים של הכפריים לאורך הנילוס, מטרתנו היא להגיע לביקור במקדש אדפו,  אחד השמורים ביותר במצרים המוקדש לאל הורוס.
בגילופי הקירות במקדש זה, ניתן לראות חלקים נכבדים מהמיתולוגיה המצרית הקדומה ואת עלילות הגבורה של המלך תלמי. אפילו קליאופטרה מגולפת כאן על קירות המקדש.
נחזור לצהריים בספינה ונמשיך בשייט אל המקדש בקום אומבו, אשר נמצא ממש על המים. מקדש זה משמר הירוגליפים מיוחדים במינם המעידים על פריצת דרך מדהימה בענייני טיפולים רפואיים במצרים הקדומה.
נתרשם מהגילופים ומגודלו העצום של המקדש, שגם הוא אתר בלתי נשכח. נפליג במעלה  הנילוס ונראה את החקלאים בשדות, עופות המים ובכלל את אווירת החיים על גדות הנהר. ארוחת ערב והמשך הפלגה לכיוון אסואן.
כלכלה: כל הארוחות על הספינה.

יום 6 אסואן – האובליסק הלא גמור – האי פילה

נתעורר בבוקר באסואן. לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נעזוב את הספינה בפעם האחרונה ונצא לביקור בסכר הגדול על הנילוס, סכר אסואן. הסכר המרשים אוגם את הנילוס בעמק ענק והאגם המלאכותי נחשב לגדול בעולם. נראה את ייצור החשמל, אנדרטת סאדאת ונצפה אל האשד הראשון בנהר.
לאחר מכן נבקר במחצבות האובליסק הבלתי גמור אשר בלב העיר, מכאן חצבו המצרים את האבן ממנה בנו את רוב מקדשי מצרים.  נבקר בבית הקברות הפאטימי הציורי ונמשיך לביקור באי פילה, כאן בנה תלמי השני פילדלפוס מקדש לאלה איזיס. נשוט בסירה אל המקדש אשר על האי הקטן, מקדש שמצב השתמרותו מעורר השתאות. נראה את התבליטים עליהם מופיעים איזיס, חתחור ותלמי. נבקר בקודש הקודשים ונתרשם מהאסתטיקה המאפיינת את המקדשים המצרים ההלניסטים. מכאן נמשיך למלון שלנו לצ'ק אין, ארוחת  צהריים ומנוחה (קצרה). אחה"צ נצא להפלגה עם פאלוקות בנילוס אל האי אלפנטיין. על האי שרידים רבים הקשורים למתחם האל כאנום – פטרון האשדות. נראה את הנילומטר לפיו גבו המצרים מיסים מהחקלאים ועוד. לבסוף נבקר  בכפר הנובי השוכן לגדת הנהר, כפר ציורי ביותר המשמר סגנונות בנייה עתיקים ושוק ססגוני ביותר.
נשוב ללילה אחרון על הספינה.
כלכלה: כל הארוחות על הספינה.

יום 7 אסואן – אבו סימבל – קהיר 

מוקדם מאוד בבוקר נעזוב את הספינה ונטוס לאבו סימבל (06:55-07:40).  כאן נבנה מקדש עבור רעמסס ה – 2 ואשתו נפרתרי. זהו אחד המונומנטים המדהימים במצרים. נראה את פסלי רעמסס, אשתו וילדיו. על גילופי הקירות נראה את התבליטים המייצגים את הישגיו בשדה הקרב ועל שולחן המשא ומתן בחתימת הסכם שלום עם אויביו. נראה את מקדש נפרתרי, אשר גם הוא חצוב בסלע,  ובאופן יוצא דופן, פיסלה נושק לגובהו של פסל בעלה. לאחר הביקור, נשוב בטיסה לקהיר, דרך אסואן (13:10-13:55) והמשך (14:25-15:50).
נשוב ללינה במלון שלנו בקהיר (Cairo Pyramids (Steignberger
כלכלה: בוקר ארוזה, צהריים במסעדה באבו סימבל, ערב במלון בקהיר.

יום 8 בחזרה הביתה

העברה לשדה התעופה לטיסה בחזרה לארץ (9:00-10:10)

תאריך ומחיר

צרו קשר לתכנון טיול בהתאמה אישית

כלול/לא כלול

המחיר כולל:

 • הדרכה מעולה של חן כץ
 • טיסות בינלאומיות: ת"א-קהיר- ת"א
 • 4 טיסות פנימיות: קהיר-לוקסור, אסואן-אבו סימבל, אבו סימבל-אסואן, אסואן-קהיר.
 • לינות בבית מלון ברמת 5 כוכבים (3 לילות בקהיר).
 • 4 לילות על הנילוס בספינה ברמת 5 כוכבים.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא מארוחת צהריים ביום 1 עד ארוחת בוקר ביום 8.
 • מדריך מצרי דובר אנגלית
 • כניסות לאתרים כמפורט
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג
 • הוצאת ויזה למצרים (תהליך שלוקח כשבועיים)
 • טיפים לנותני שירות מקומיים .

המחיר אינו כולל:  

 • ביטוח בריאות אישי וביטוח כבודה
 • הוצאות אישיות, אקסטרות וכל פריט אחר שלא הוזכר כנכלל בעלות
 • משקאות מכל סוג
 • כניסה לאתרים שאינם כלולים בתוכנית
 • כביסה, טלפון, בידור, מופעים שאינם מפורטים בתכנית וכד'.
 • תוספת לאדם יחיד בחדר.
 • דמי צילום
 • בקבוק מים קטן לאדם ליום

תוקף הדרכון: חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

 • תשלום ראשון של דמי הרשמה בסך השווה ל 30% מהתמורה. תשלום זה כולל דמי הרשמה בסך 150$ לאדם. במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.
 • תשלום שני ע"ס 40% מעלות הטיול – ישולם עד חודשיים לפני היציאה לטיול.
 • תשלום שלישי ואחרון ע"ס 30% מעלות הטיול – ישולם עד חודש לפני היציאה לטיול.
 • ניתן לשלם במזומן / המחאה / העברה בנקאית או לחלק ל 2 תשלומים שווים עוקבים בכרטיס אשראי.
 • *לתשלום באמצעות כרטיס אשראי תתווסף עמלת סליקה כמפורט: ויזה 2% + מע"מ / ישראכרט או אמריקן אקספרס 2.5%+ מע"מ, תשלומי קרדיט 2% + מע"מ.
 • כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה, ביום ביצוע ההעברה.

תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (150$). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 61 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 60 עד 45 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה  20%  ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול במהלך 44 הימים לפני מועד יציאת הטיול  ועד 30 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 30%  מעלות הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 50% ממלוא מחיר הטיול  ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד  60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.

שימו נא לב – התוכנית כוללת אתרים רבים ומגוונים. ייתכן ולא לכולם נספיק להגיע וזאת בגלל גורמים אשר אינם תלויים בנו כמו: עומס תנועה כבד – דבר שמאפיין את מצרים בכלל ואת קהיר בפרט, איחורים בטיסות פנימיות ו/או בינלאומיות, פקידי גבול ו/או אחרים שיעכבו אותנו ועוד משתנים, אשר מניסיוננו יכולים לקרות במצרים ולשבש את הלו"ז והתוכנית. הבא לטייל במצרים, בייחוד לאחר תקופה ארוכה בה לא טיילנו בה, ראוי שיתאזר בסבלנות ואורך רוח עודפים.
התנהגות במצרים – הנכם מתבקשים לנהוג במקומיים בנימוס ובאיפוק ולא לנסות לחנכם !!!
אזהרת מסע – על פי הידוע לנו, קיימת אזהרת מסע למצרים שהוציא המטה ללוחמה בטרור. אם החלטתם להרשם לטיול בכל זאת, אתם עושים זאת על אחריותכם בלבד.

גלריה

 

נשמח לענות על כל פניה...
שליחה
הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים