חולות נודדים
דף הבית רשימת הטיולים טיול במצרים לאורך הנילוס

טיול במצרים לאורך הנילוס

טיול מרהיב במקדשי מצרים המפוארים לאורכו של הנילוס

מסלול

15/2 יום 1 – הגעה לקהיר – פירמידת סקארה

נצא מישראל בטיסת בוקר לקהיר (11:00-12:10). מהשדה נצא לתחילת הטיול שלנו במצרים. נצא לביקור באתר הפירמידה המדורגת של סקארה. כאן נבנתה הפירמידה הראשונה בעולם. פורץ הדרך היה מהנדסו של פרעה ג'וסר, שבנה כאן את המבנה המתוכנן הראשון בעולם. נראה את הפירמידה המדורגת, נבקר בקברי הפרעונים והכוהנים של השושלת הקדומה ונתרשם מהעושר המדהים של תבליטים ועיטורים אשר על קירות ההיכלים.
אחרי הביקור נעצור לארוחת ערב מוקדמת בדרך ואז ניסע ללינה במלון ברמת 5 כוכבים.

16/2 יום 2 – לוקסור ( עמק המלכים ומקדש לוקסור)

מוקדם בבוקר יציאה לשדה על מנת לתפוס את הטיסה ללוקסור (7:00-8:10). בלוקסור נסייר בגדה המערבית של הנילוס. נתחיל בסיור ב"עמק המלכים": כאן בעמק הנסתר, נקברו המלכים הפרעונים בני הממלכה החדשה בהיכלים תת קרקעיים, שעל קירותיהם עיטורים בצבעים עזים, דמויות מיתולוגיות וכתבי ספר המתים. העיטורים נראים כאילו נעשו אתמול. נבקר בדיר אל בחרי (המקדש המפואר של המלכה הפרעונית חאתשפסוט), ונכנס  (ככל שיותיר לנו הזמן) לשלושה  קברים בעמק המלכים. בצהריים נגיע לספינה שלנו עליה נבלה את 5 הימים ו- 4 הלילות הבאים – ספינה ברמת 5 כוכבים Deluxe. א. צהרים על הספינה ומנוחה. ארוחותינו יהיו מעתה על הספינה. לפנות ערב נצא לסיור במקדש לוקסור.

17/2 יום 3 – כרנך – הפלגה לאדפו

את הבוקר נתחיל בביקור במקדשי כרנך – נתרשם מגודלם ועוצמתם של האובליסקים, העמודים, הספינקסים, ומהדרך עליה הוצבו לא פחות מאלף פסלים לאמון-רע. נעמוד מול פיסלו של תות אנך אמון ושל תחותמס השלישי, כובש מגידו.  נחזור לצהריים לספינה ולאחר מכן נתחיל בשייט במעלה הזרם לכיוון אדפו.

18/2 יום 4 – מקדשי אדפו וקום אומבו

נתחיל את הבוקר עם רכיבה על כרכרות כשבדרך אנו רואים את החיים האמיתיים של הכפריים לארוך הנילוס, מטרתנו היא להגיע לביקור במקדש אדפו,  אחד השמורים ביותר במצרים המוקדש לאל הורוס.
בגילופי הקירות במקדש זה, ניתן לראות חלקים נכבדים מהמיתולוגיה המצרית הקדומה ואת עלילות הגבורה של המלך תלמי. אפילו קליאופטרה מגולפת כאן על קירות המקדש.
נחזור לצהריים בספינה ונמשיך בשייט אל המקדש בקום אומבו, אשר נמצא ממש על המים. מקדש זה משמר הירוגליפים מיוחדים במינם המעידים על פריצת דרך מדהימה בענייני טיפולים רפואיים במצרים הקדומה.
נתרשם מהגילופים ומגודלו העצום של המקדש, שגם הוא אתר בלתי נשכח. נפליג במורד הנילוס ונראה את החקלאים בשדות, עופות המים ובכלל את אווירת החיים על גדות הנהר. ארוחת ערב והמשך הפלגה לכיוון אסואן.

19/2 יום 5 – אסואן – האובליסק הלא גמור – האי פילה

הבוקר נצא לביקור בסכר הגדול של הנילוס, סכר אסואן. הסכר המרשים אוגם את הנילוס בעמק ענק והאגם המלאכותי נחשב לגדול בעולם. נראה את יצור החשמל, אנדרטת סאדאת ונצפה אל האשד הראשון בנהר.
נבקר במחצבות האובליסק הבלתי גמור אשר בלב העיר, מכאן חצבו המצרים את האבן ממנה בנו את רוב מקדשי מצרים. כאן נראה גם האובליסק הנטוש אשר במחצבה. נבקר בבית הקברות הפאטימי הציורי ונמשיך לביקור באי פילה, כאן בנה תלמי השני פילדלפוס מקדש לאלה איזיס. נשוט בסירה אל המקדש אשר על האי הקטן, מקדש שמצב השתמרותו מעורר השתאות. נראה את התבליטים עליהם מופיעים איזיס, חתחור ותלמי. נבקר בקודש הקודשים ונתרשם מהאסתטיקה המאפיינת את המקדשים המצרים ההלניסטים.

20/2 יום 6 -אסואן – האי אלפנטיין – הכפר הנובי – קהיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא להפלגה בנילוס אל האי יב, הלא הוא אלפנטיין. על האי שרידים רבים הקשורים למתחם האל חנום, שכאן היה פטרון האשדות. נראה את הנילומטר ונבקר במתחם שעליו כנראה נבנה על ידי הקהילה היהודית שתמקמה כאן בסוף ימי הבית הראשון מקדש, מקביל לזה בירושלים. נמשיך לביקור בכפר בנובי השוכן לגדת היאור, כפר ציורי ביותר המשמר סגנונות בנייה עתיקים ושוק ססגוני ביותר. נחזור לאסואן במידה ועדיין זמננו יהיה בידינו, נצא לביקור בשוק העירוני ובקתדרלה הקופטית המשרתת את רוב תושבי העיר ואת מנזרי הסביבה. נעלה על טיסה מאסואן לקהיר (18:10-19:35). לינה במלון שלנו בקהיר.

21/2 יום 7 – קהיר

הבוקר נצא לביקור ברמת גיזה בה מצויה, בין השאר, הפירמידה הגדולה של פרעה כאופס, פירמידה אשר נחשבת לאחד משבעת פלאי העולם הקדום. נבקר בחורבות ממפיס נחזה בפסל הענק של רעמסס השני ובספינקס. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי של קהיר – לסיור מודרך בן מס' שעות. במוזיאון מוצגים כ- 136 אלף ממצאים מדהימים ועוצרי נשימה, הפסלים העצומים, האסטלות, המזבחות, המומיות וכמובן, הממצאים מקברו של תות אנך אמון. הביקור במוזיאון הינו אחת האטרקציות המרגשות בטיול. נמשיך לביקור בעיר בעתיקה של קהיר. נתהלך בסמטאותיה ונבקר בכנסייה הקופטית (הכנסייה התלויה), במסגד אמיר בין אס ובבית הכנסת בן עזרא בו התגלתה הגניזה הקהירית, אשר שפכה אור על התנהלות הקהילות היהודיות במאות שלאחר הספירה. ארוחת ערב אחרונה במסעדה בעיר. לינה כמו בלילה הקודם.

22/2 יום 8 – בחזרה הביתה

העברה לשדה התעופה לטיסה בחזרה לארץ (9:00-10:10)

*סדר הימים בטיול יכול להשתנות בהתאם למועדי ההפלגה

תאריך ומחיר

תאריכים: 15-22 בפברואר, 2018

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי, לפי 16 מטיילים לפחות: $2,530
מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי, לפי 20 מטיילים לפחות: $2,355
תוספת ליחיד בחדר: $250
*המחירים הם לפי הידוע לנו כיום ועלולים להתעדכן לפי שינויים העלולים לחול במחירים ובלוח הטיסות ב- 2018.

כלול/לא כלול

המחיר כולל:

 • הדרכה מעולה של מדריך מצוות חולות נודדים – חן כץ ובליווי הדרכה של דר' גלית טובאל דיין – מרצה וחוקרת לאגיפטולוגיה בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים, מתמחה בתקופת יציאת מצרים, מזה למעלה מ- 20 שנה מתעדת עדויות לסיפור המקראי בכתבים המצריים העתיקים. במהלך הטיול גלית תחשוף בפני המטיילים את התגליות החדשות והמרעישות של ספרה החדש השופך אור על החיבור המרתק בין בני ישראל לבין מצרים הפרעונית, ותתבל את הטיול בסיפורים ומיתוסים מחיי היומיום של הממלכה הפרעונית הן מצד שכבת המלוכה והן מצד העם הפשוט.
 • טיסות בינלאומיות: ת"א-קהיר- ת"א
 • 2 טיסות פנימיות: קהיר-לוקסור, אסואן-קהיר
 • לינות בבית מלון ברמת 5 כוכבים בקהיר
 • 4 לילות על הנילוס בספינה ברמת 5 כוכבים Deluxe, אירוח ע"ב FB
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא
 • מדריך מצרי דובר אנגלית
 • כניסות לאתרים כמפורט
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג
 • הוצאת ויזה למצרים (תהליך שלוקח כשבועיים)

המחיר אינו כולל:  

 • ביטוח בריאות אישי וביטוח כבודה
 • הוצאות אישיות, אקסטרות וכל פריט אחר שלא הוזכר כנכלל בעלות
 • משקאות מכל סוג
 • טיפים לנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים שאינם כלולים בתוכנית
 • כביסה, טלפון, בידור, מופעים שאינם מפורטים בתכנית וכד'.
 • תוספת לאדם יחיד בחדר.
 • דמי צילום

תוקף הדרכון: חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

 • תשלום ראשון של דמי הרשמה בסך השווה ל 30% מהתמורה. תשלום זה כולל דמי הרשמה בסך 150$ לאדם. במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.
 • תשלום שני ע"ס 40% מעלות הטיול – ישולם עד חודשיים לפני היציאה לטיול.
 • תשלום שלישי ואחרון ע"ס 30% מעלות הטיול – ישולם עד חודש לפני היציאה לטיול.
 • ניתן לשלם במזומן / המחאה / העברה בנקאית או לחלק ל 2 תשלומים שווים עוקבים בכרטיס אשראי.
 • לתשלום באמצעות כרטיס אשראי ויזה תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2% בכרטיסי ישראכרט /  AX תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2.5% / תשלומי קרדיט 2%.
 • כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה, ביום ביצוע ההעברה.

תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (150$). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 61 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 60 עד 45 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה  20%  ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול במהלך 44 הימים לפני מועד יציאת הטיול  ועד 30 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 30%  מעלות הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 50% ממלוא מחיר הטיול  ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד  60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.

שימו נא לב – התוכנית כוללת אתרים רבים ומגוונים. ייתכן ולא לכולם נספיק להגיע וזאת בגלל גורמים אשר אינם תלויים בנו כמו: עומס תנועה כבד – דבר שמאפיין את מצרים בכלל ואת קהיר בפרט, איחורים בטיסות פנימיות ו/או בינלאומיות, פקידי גבול ו/או אחרים שיעכבו אותנו ועוד משתנים, אשר מניסיוננו יכולים לקרות במצרים ולשבש את הלו"ז והתוכנית. הבא לטייל במצרים, בייחוד לאחר תקופה ארוכה בה לא טיילנו בה, ראוי שיתאזר בסבלנות ואורך רוח עודפים.
התנהגות במצרים – הנכם מתבקשים לנהוג במקומיים בנימוס ובאיפוק ולא לנסות לחנכם !!!
אזהרת מסע – על פי הידוע לנו, קיימת אזהרת מסע למצרים שהוציא המטה ללוחמה בטרור. אם החלטתם להרשם לטיול בכל זאת, אתם עושים זאת על אחריותכם בלבד.

גלריה

 

נשמח לענות על כל פניה...
שליחה
הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים