חולות נודדים
דף הבית רשימת הטיולים טיול לדרום מזרח תורכיה

טיול לדרום מזרח תורכיה

טיול עומק לדרום מזרח תורכיה בעקבות ספר בראשית (מתאים לשומרי שבת)

מדריך הטיול:  חן כץ – יליד קיבוץ אפיקים ותושב רמת הגולן. מורה דרך מוסמך. בעל ניסיון של כ- 30 שנה בהדרכת טיולים בתורכיה בכלל ובמזרח תורכיה בפרט. מעבר להדרכות, כתב חן את הספר "וירא והנה באר בשדה", השתתף בהפקת סרט  דוקומנטרי על הבאר בה נפגשו יעקב ורחל בחרן,  ייעץ והדריך את גידי גוב וישראל אהרוני בתוכנית הטלוויזיה שלהם "אוכל על דרך המשי" בשני הפרקים שהוקדשו למזרח תורכיה.

מסלול

2.10 (יום רביעי) יום 1 – טיסה מתל אביב לאיסטנבול וטיסת המשך לגזיאנטפ

נצא בטיסת בוקר מוקדמת לאיסטנבול (05:00-07:15) ומשם נמשיך בטיסה פנימית לגזיאנטפ (08:50-10:35). בתקווה שנשמור על עירנות, נקדיש את היום לסיור בעיר גאזיאנטפ והכרת אתריה. נבקר במצודת העיר שלאחרונה הפכה למוזיאון לתולדות טורקיה בכלל ומזרח טורקיה בפרט. ממגדלי המבצר הביזנטי נצפה אל עבר העיר העתיקה ושווקייה. דרך השוק נצעד אל בית הכנסת הגדול, גאוותה של קהילת יהודי גאזיאנטפ, אשר  לאחרונה שופץ ונפתח מחדש, בהוראתו של ראש העיר המעוניין בחזרתם של יהודי העיר.
נבקר במוזיאון הפסיפסים המדהים אשר נפתח לפני מספר שנים, עת העבירו אליו את רצפות הווילות מהעיר ההלניסטית רומית זאוגמה במסגרת חפירות ההצלה עם הקמת סכר נהר הפרת בבריצ'יק. לינה בגאזיאנטפ. Gaziantep, Tuğcan

3.10 (יום חמישי) יום 2 – אל הר נמרוד המערבי

מגמת פנינו אל אחד משיאי הטיול, אל הר נמרוד  Nemrut Dagi ואתר ממלכת הקומגנים מסוף התקופה ההלניסטית וראשית התקופה הרומית. ממלכת קומגנה הינה ממלכת קומחוי המוזכרת אצל יוסף בן מתתיהו. נעלה לפסגה כדי לחזות ממרומי ההר (2,100 מ' מעל גובה פני הים) בפסלי הענק של אנטיוכוס מלך קומגנה, הנמצאים למרגלות קברו. נבקר באתר הקבורה קרקוש הסמוך ונחצה את יובלי נהר הפרת על גבי גשר רומי עתיק מימי הקיסר ספטימוס סוורוס. נצפה על אגן נהר הפרת, מקום בו התרחש הקרב במסגרת מסע הקטסטרופה של ליסיניוס קראסוס, אחד האירועים הכואבים של האימפריה הרומית באזור זה.
אחה"צ נדרים לעבר שאנלי אורפה, היא "אור כשדים" המקראית ללינה במלון  El Ruha  

4.10 (יום שישי) יום 3 – אורפה – חרן – גובקלי טפה – לינה באורפה

השכם בבוקר נצא למישורי מספוטמיה לביקור בעיר המקראית "חרן" – הזמן עמד שם מלכת והאנשים מנהלים את שגרת יומם בפסטורליה זהה לזו שרחשה במקום לפני אלפי שנים. נבקר בחומות העיר, במצודה ובמסגד העתיק. נמשיך אל תל פדן, אחוזת לבן הארמי, ונראה את המקום המזוהה עם הבאר שלצידה פגש יעקב ברחל.
בהמשך היום נצא אל לב ארם נהריים, לביקור באחד האתרים המעניינים ביותר שהולך ונחשף בשנים האחרונות בשולי מישורי מסופוטמיה, גובקלי – טפה. נסייר באתר הפרהיסטורי הקדם קרמי ונתפעל ממתחם המונוליתים המרשים שבו הוצבו אבני ענק ועליהן גילופי בעלי חיים בתקופה כה קדומה. יש הרואים באתר זה ראשוניות במגוון עצום של גורמים, הן תרבותיים, הן אדריכליים והן אתניים. מכאן נשוב לאורפה –  עיר קדושה למוסלמים ומקום עליה לרגל.  נגיע למלון כשעה לפני כניסת השבת.

5.10 (יום שבת) יום 4 – יום של הליכה רגלית באתריה של אורפה

נקדיש את השבת להליכות רגליות באתרים של אורפה: נבקר במערה מפורסמת בסמוך למסגד היא מערת הולדתו של אברהם אבינו. נבקר בגנים, במסגדים, נעלה אל המצודה החולשת על העיר, אשר בימי אלכסנדר הגדול כונתה בשם עיר הולדתו אדסה.  נסייר גם במסגד ובבריכות הקרפיונים הקדושים.  וכמובן שלא נפספס גם את השוק הססגוני של העיר. לינה כמו בלילה הקודם.

6.10 (יום ראשון) יום 5 – מרדין – דיארבקיר

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את אורפה ונצא מזרחה  לביקור בעיירה הציורית "מארדין", הצופה אל מישורי הסהר הפורה. העיירה בנויה מבתי אבן בצבע דבש והסיתות בהם משובח. מכאן נרד אל ארץ מנזרי מספוטמיה. כאן, במנזרים המונופוזיטים, עדיין משמשים נזירים סוריאנים, בני המסדר היעקביסטי, אשר מתפללים, כותבים ואף דוברים ארמית -האחרונים בעולם שמדברים בשפה הקדומה.
נמשיך אל נהר החידקל, אל עוד עיירה ציורית "חסן כיף", ששרידי העבר הפזורים סביבה, מעידים על כך שהייתה חשובה ביותר בעת העתיקה. הייתה זו עיר ששמרה על מעברי החידקל. נראה את עיר המערות, את הגשר העתיק, וקיני החסידה על מסגד "צאלח א דין". נטפס אל החומות האדירות של דיארבקיר העתיקה – חומות הבזלת האדירות של העיר היו מפעל בניה אדיר של הקיסר תיאודיסיוס הגדול בסוף המאה הרביעית. אורכן, גודלן ועוצמתן של החומות העמידו אותן שניות לחומה הסינית בספר השיאים של גינס. כמו כן נערוך תצפית טובה אל עבר נהר החידקל.
נבקר במסגד העתיק שבעיר, שבקירותיו משמשים אלמנטים בבנייה משנית מכל תקופותיה של העיר שחלשה על אחד מסעיפי דרך המשי.  נלמד להכיר את התרבות הכורדית שהעיר משמשת לה מרכז הגדול ביותר בכורדיסטאן. לינה בדיארבקיר. Business

7.10 (יום שני) יום 6 – טיסה הביתה

מוקדם בבוקר, העברה לשדה התעופה לטיסה מדיארבקיר לאיסטנבול (08:25-10:35) ומשם בטיסת המשך לתל אביב (13:30-15:40).

תאריך ומחיר

תאריכים: 2-7 באוקטובר, 2019

עלות הטיול לאדם בחדר זוגי לפי מינימום 10 איש:  1,790 יורו
עלות הטיול לאדם בחדר זוגי לפי מינימום 16 איש:  1,565 יורו
עלות הטיול לאדם בחדר זוגי לפי מינימום 20 איש:  1,490 יורו
תוספת ליחיד בחדר –  160 יורו

כלול/לא כלול

המחיר כולל : 

 • טיסות בינלאומיות בקו ת"א – איסטנבול – ת"א. (טורקיש איירליינס)
 • טיסות פנימיות כמפורט.
 • לינה בבתי מלון ברמה טובה – אלו המצוינים בתוכנית או דומים להם.
 • הדרכה
 • ארוחות ערב ובוקר.
 • אוטובוס נח וממוזג .
 • כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
 • נסיעות ב"דולמושים" בהתאם לתוכנית.
 • היטל בטחון ומסי נמל בארץ ובחו"ל
 • מדריך מקומי.
 • טיפים.
 • דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

 • ארוחות צהריים
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • משקאות מכל סוג
 • כביסה, טלפון, בידור, מופעים שאינם מפורטים בתכנית וכד'
 • ביטוח מטען ובריאות
 • ארוחות צהריים וארוחות שאינן כלולות במפורש.
 • כל מה שלא הוזכר במפורש ככלול

תוקף הדרכון: חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

תשלום ראשון של 30% מעלות הטיול, עם אישור ההצעה. תשלום זה כולל דמי הרשמה בסך €150 לאדם.
תשלום שני ע"ס 50% מעלות הטיול – ישולם עד חודש לפני היציאה לטיול.
תשלום שלישי ע"ס 20% מעלות הטיול – ישולם עד שבוע לפני הנסיעה.
ניתן לשלם  במזומן / המחאה / העברה בנקאית או לחלק ל 2 תשלומים שווים עוקבים בכרטיס אשראי.
*לתשלום באמצעות כרטיס אשראי תתווסף עמלת סליקה כמפורט:  ויזה 2% + מע"מ / ישראכרט או אמריקן אקספרס 2.5%+ מע"מ, תשלומי קרדיט 2% + מע"מ / כרטיס אשראי זר 3.5% + מע"מ
*כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה ביום ביצוע ההעברה.

תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (150 יורו). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 61 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 60 עד 30 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה 20%  ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 60% ממלוא מחיר הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד 60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.

 הערות:
מחיר הטיול – נקבע לפי מספר המשתתפים בפועל – לפי טפסי ההרשמה שיגיעו למשרדנו.
ביטוח נסיעות –  חברתנו ממליצה למטייליה לעשות ביטוח נסיעות במועד ההרשמה לטיול. במקרה של ביטול השתתפותכם/ביטול הטיול,  מסיבות המפורטות בפוליסה, תוכלו לדרוש מחברת הביטוח החזר כספים אשר שולמו על ידכם ולא הוחזרו מגורמים בחו"ל/חברות תעופה/כל גורם אחר ששולמו לו כספים על חשבון הטיול.
טיסות – המחיר שאנו נותנים מבוסס על מחירים ידועים כעת. שינוי במחיר על ידי חברות התעופה יביא לשינוי במחיר הטיול, לטוב או לרע.

גלריה

 

נשמח לענות על כל פניה...
שליחה
הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים