חולות נודדים
דף הבית רשימת הטיולים טיול לודג'ים מפנק לנמיביה – 15 יום

טיול לודג'ים מפנק לנמיביה – 15 יום

טיול אל אחת המדינות המדהימות והמיוחדות על הכדור שלנו. הפלא הזה יתגלה לעינינו בימים כשבלילות נתפנק בלודג'ים מדבריים, בדיונות, בסוואנות, בין בולדרים ענקיים וליד בורות מים הומים מבעלי חיים.

בלודג'ים נאכל ארוחות ערב אופייניות עם בשר צייד של יענים, אנטילופות ועוד חיות שלצערן נכנסו לכוונת של הציידים המקומיים. בעיירת החוף סווקפמונד נתענג על מאכלי הים הטריים שממש קופצים מהמים אל הצלחת במסעדות שעל חוף האוקיינוס. אין בטיול בנמיביה יום המזכיר את קודמו. הנופים משתנים במהירות. נראה מדבר דיונות "מפחיד", נאכל צדפות במקום בו נפגשות הדיונות הענקיות עם האוקינוס האטלנטי, נבקר במושבת אריות ים פעלתנית ונראה אריות (יבשה) לפני, בעת או לאחר ארוחה דשנה. נעבור בטריטוריות של השבטים המקומיים, נראה את ההבדלים ביניהם, נלמד את מנהגיהם הייחודיים ונספר את סיפורם. לא נפספס את הקניות בסופרמרקט בו קונות גם עקרות הבית חשופות החזה משבט ההימבה. בקיצור, לא יהיה משעמם לרגע.

מסלול

יום 1 – תל אביב – יוהנסבורג – ווינדהוק

נמריא לפנות בוקר מנתב"ג (01:00-05:40)  לאדיס אבבה ומשם בטיסת המשך (8:35-13:20)  לווינדהוק בירת נמיביה. רכב ימתין לנו בשדה ויעביר אותנו למלון Thule  בווינדהוק לארוחת בר בי קיו אופיינית וללינה
(כולל א. ערב ובוקר)

יום 2 – עמוק לתוך מדבר הדיונות העתיק בעולם (310 ק"מ)

מוקדם בבוקר, לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאסוף את הרכבים מחברת ההשכרה. נעצור בסופרמרקט להצטיידות בנשנושים לנסיעות הארוכות  ולארוחות הצהריים במהלך הטיול  ו- נתחיל בטיול….
ניסע דרך רמות הסוואנה. נהנה מהמדבר הנמיבי תוך התבוננות בלתי פוסקת אל עולם החי, ככל שיתגלה לפנינו באזור הטיול, כולל עדרי ראמים, צבאים ציפורים, קיני הענק של האורג החברתי ועוד.
לקראת הצהריים נגיע ל– Kalahari red dunes lodge הנמצא בדרום מערב הקלהרי ומאופיין בדיונות חול אדומות הערוכות במקביל זו לזו. העמקים בין הדיונות קרויים "רחובות". לינה בלודג'-אוהל מהודר (שאלט).  (כולל א. ערב ובוקר)

יום 3  – אל הדיונות הגדולות  (330 ק"מ)

ניסע דרך מעבר Zaris אל תוך מדבר נמיב, מהמעבר נשקיף מערבה, אל רצועת מדבר החולות היפה בעולם. נמשיך  אל עבר Sesriam, שער הכניסה אל שמורת Namib Naukluft , עדרי הזברות ועופות המדבר, ביניהן החוברות והקטות יקבלו את פנינו. לינה בפארק ב Sossus Dune Lodge (כולל א. ערב ובוקר)

יום 4 – בדיונות של מדבר נמיב (120 ק"מ)

לאחר השכמה מוקדמת נכנס אל שמורת  Namib Naukluft – שמורת הדיונות הגדולה בעולם. נחווה טיפוס על דיונות ענקיות ומראות מרשימים ייחודיים של חיתוכי חולות בצורות שונות על ידי הרוחות המשתנות, נופי בראשית, צמחיה וחיים במלחות ואגמים יבשים או רטובים. ארוחת צהרים בשטח בצל עצי שיטה "לחופי" אחד האגמים העתיקים. אחה"צ נערוך סיור רגלי קצר ויפה בקניון ססריאם – Sesriem, אשר קירותיו תלכיד וצלו משמש בית ומרגוע לחיות המדבר. לינה כמו בלילה הקודם (כולל א. ערב ובוקר).

יום 5  – אל עבר חוף האטלנטי – הוולווצ'יה (מלון) (430 ק"מ)

ניסע צפונה דרך ערוץ נחל Kuiseb החוסם את התפשטות הדיונות צפונית לו. נמשיך דרך מישורי הנאוקלופט העצומים, עם היענים הגומעות מרחקים, ראמים הנחים בצל השיטה וזברות המישורים הנחרדות מרבצן. כאן גם נפגוש לראשונה את צמחי הוולווצ'יה האנדמיים, המגיעים לגילאים של 1,500 שנה!. נעבור באגנו העליון של ערוץ נהר הסוואקופ היבש שנופו מזכיר את פני הירח. מכאן נמשיך בנסיעה לאורך חוף האטלנטי לעבר עיירת הנופש Swakopmund  ללינה בשאלטים  במלון Alte Brücke Resort  המלון יארח אותנו על בסיס BB. ארוחת ערב נצא  לאכול במסעדות בעיירה, מאכלי ים בעיקר. (כולל א. בוקר)

יום 6 – ברכבי 4X4 אל סנדוויץ' הרבור (100 ק"מ)

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא עם הרכבים שלנו ל- Walfish Bay כאן נפגוש ברכבי 4×4 ויחד עם נהגים מקומיים, נצא לנסיעה בחולות ובדיונות אל עבר Sandwich Harbor – נראה את הלגונות המוקפות בים של דיונות ואת מגוון הציפורים הדרות באזור, הפלמינגו, השקנאי החום ועוד. זה המקום הקסום בו נפגש המדבר עם הים, מפגש מעצמות בין מדבר נמיב לאוקיאנוס האטלנטי והזרמים הבנגלים הקרים. חופים נידחים ומפגש של החי המדברי וחיות הים. נעצור לפיקניק צהרים בדיונות. הסיור יסתיים בשעות אחה"צ, אז נשוב ללינה במלון כמו ביום 5. (כולל א. בוקר)

יום 7 – שמורת כלבי הים  ונסיעה אל תוך היבשת (300 ק"מ)

נתחיל את היום בנסיעה צפונה לאורך החוף ושדות החזזיות העצומים לביקור בשמורת כלבי הים ב Cape Cross, מקום נחיתתו על החוף של הנווט דיאגו קאו ומקום מושבם של עשרות אלפי כלבי הים התופסים גלים, מזדווגים, מיניקים, מתים ונולדים ממש מול עיני המבקר. בביקור נתקרב עד מרחק נגיעה מהחיות ונראה ברקע את גלי הים המרשימים של הזרם הבנגלי. נעזוב את קו החוף וניסע אל תוך היבשת, חבל ארץ שונה, אשר הדרך אליו עוברת בסוואנות ומדבריות. מזג האוויר מתחמם ככל שמתרחקים מהאוקיינוס. ארוחת צהריים נתקין לעצמנו  בשטח, למרגלות ההר הגבוה ביותר בנמיביה, הר המכונה "ההר השרוף".  נגיע אל Uis – שם נלון ב  Brandberg White Lady Lodge (כולל א. ערב ובוקר).

יום 8 – Damaraland  

הבוקר נצא אל Twyfelfontein   בארץ ה Damara. נעבור בסמוך לעיירה יואיס אשר תושביה עוסקים בכריית אבנים יקרות למחצה ונמשיך לארץ בני שבט הדמרה. נופה של ארץ הדמרה קסום ביותר, מישורי סוואנה ובהם עצים ענקיים, מלב המישורים מתרוממים עמודי סלע מרשימים. נבקר באתר ציורי קיר מדהים של הבושמנים, הכוללים תמונות מאורחות חייהם כציידים מדופלמים ובאתר קניון מנסרות אבן – "צינורות האורגון" ו"ההר השרוף" שלידו. נראה את עדרי הבבונים, שפני הסלע ועצי המורינגה האובלית המוזרים. לינה ב Twyfelfontein Country Lodge הבנוי מאבן טבעית ובצבעים שנועדו להתמזג עם הסביבה. (כולל א. ערב ובוקר)

יום 9 – צפונה לקוקואלנד –ארצם של ההימבה ושל הפילים המדבריים  (180 ק"מ)

נעלה על הרכבים וניסע לתוך Kaokoland. נעבור בדרך בSesfontein נסיעה זו צפונה מביאה אותנו לאזור הנידח והמנותק ביותר בנמיביה. כאן ניתן לפגוש בפילים המדבריים וכאן מסתובבים בני שבט ההימבה המקסימים שעד אמצע המאה הקודמת לא ממש ידעו על קיומם. אחה"צ, נערוך סיור ספארי מודרך במקום. לינה ב Palmwag Lodge (כולל א. ערב ובוקר)

יום 10- המשך לאפויו (170 ק"מ)

היום ניסע לבקר את שבט ה- Himba. נחבור למדריך מקומי הדובר את שפת השבט המקסים והמעניין, אשר רק לפני תקופה לא רבה נחשף לעיני התרבות האנושית. גילויים של בני השבט הזה היה לאחר שהמיסיון כבר נפרש על פני אפריקה ואת ההימבה לא ממש ניצרו. חייהם נוודות למחצה ומנהגיהם קרובים יותר לתרבויות ניאוליתיות יותר מלכל תרבות אחרת. ללא ספק מהשבטים הציוריים ביותר בעולם. נלמד על דרך החיים והמנהגים המיוחדים. לינה ב Opuwo Country Hotel (כולל א. ערב ובוקר)

יום 11 – בדרך לאתושה  (240 ק"מ)

בבוקר, נצא מאפויו וניסע  דרומה לאורך הגבול המערבי של השמורה הידועה ביותר בנמיביה, שמורת אתושה ודרך קמנג'ב. הנוף בדרך עוצר נשימה ונפרש למרחקים עצומים. נכנס לשמורה מהשער המערבי ונגיע אחה"צ ללודג' מקסים בתוך השמורה. לינה בשאלטים  ב Dolomite Camp (כולל א. ערב ובוקר)

יום 12 – שמורת אתושה (230 ק"מ)

יום טיול במערב שמורת אתושה – שטח השמורה עולה על שיטחה של מדינת ישראל והשמורה כוללת בתוכה את המלחה – בורות מים רבים, המושכים אליהם את הג'ירפות, הפילים, הזברות, סוגי הצבאים השונים ושאר בעלי החיים,  הבאים להרוות את צימאונם. סיכוי מעולה לפגוש בגיריות דבש, ג'ירפות, פילים ואריות רובצים על טרפם. השמורה נחשבת לגאוותה של נמיביה ומאכלסת מספר לא מבוטל של בעלי חיים וביניהם פילים, ג'יראפות, זברות, גנו, אריות, קרנפים, מינים רבים של אנטילופות ועוד. בסוף היום נגיע ללינה במחנה אשר במרכז השמורה. לינה בשאלטים ב Okaukuejo Rest camp (כולל א. ערב ובוקר)

יום 13 – שמורת אתושה (190 ק"מ)

נמשיך לסייר במרחבים העצומים של שמורת אתושה כאשר מגמת פנינו היום אל החלק המזרחי של השמורה. לעת ערב נגיע אל הלודג' שלנו הנמצא ליד השער המזרחי של אתושה. לינה ב Mushara Bush Camp באוהלים מפוארים. (כולל א. ערב ובוקר)

יום 14 – שמורת טצ'ומב ו Okahandja

נצא מהשמורה וניסע דרךOutjo  ו Otjiwarongo לאוקהנדה ונבקר בשוק אפריקאי. הכפר הינו מרכז בני שבט ההררו שלחמו בעוז נגד הקולוניאלים הגרמנים בראשית המאה הקודמת ולא פחות משמונים אלף מהם מצאו את מותם בקרבות. בימי הקיץ הכפר סואן במיוחד ובנוסף לשווקים הססגוניים הם מציינים את זכרם של גיבוריהם הנופלים. הנשים שלבושות בנוסח המיסיונריות מימי העידן הוויקטוריאני והגברים בלבוש מדי צבא עם השווקים ברקע הינם חוויה אתנוגראפית נפלאה. נמשיך לבירה הנמיבית ווינדהוק. לינה במלון Thule (כולל א. בוקר)

יום 15 – טסים הביתה

נצא לשדה התעופה, נחזיר את הרכבים ונעלה לטיסה לאדיס אבבה (14:20-21:10) משם נמשיך לתל אביב
(23:30-04:20).

מידע כללי לגבי הטיול:

 • הטיול מתבצע בנהיגה עצמית ברכבי VW Minibuses . מרבית הנהיגה על שבילים טובים. יש להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי תקף.
 • ארוחות צהריים – בהכנה עצמית בדרך. את המצרכים נרכוש בתחילת הטיול ולאורכו.
 • מזג האוויר קריר עד קר בחצי הראשון של הטיול, נעים עד חם בחצי השני.
 • הלינות בלודג'ים על בסיס זוג בחדר.
 • כל משתתף חייב בויזה לנמיביה. ניתן להוציא הויזה באמצעות משרדנו. יש להמציא הדרכון לצורך הטיפול בויזה עד 30 יום לפני היציאה לטיול. הדרכון צריך להיות בתוקף לפחות לעוד חצי שנה ממועד היציאה מהארץ.
 • מומלץ לכל משתתף לדאוג לביטוח בריאות הטוב ביותר שניתן לרכוש. ניתן לרכוש הביטוח דרך משרדנו בתוספת מחיר.
 • חיסונים – מומלץ לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפחות חודש לפני מועד היציאה.
 • תוקף הדרכון: חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

תאריך ומחיר

תאריכים: 1-17/8/2019 ההרשמה תחל בספטמבר הקרוב!

 

 

כלול/לא כלול

המחיר כולל:

 • כלי רכב שכורים – מסוג VW Minibuses ל 14 יום, עם מזגן, 2 גלגלים חלופיים, צידנית לקירור, ללא הגבלת ק"מ, כולל ביטוח חובה + צד ג' + גניבה + תאונות אישיות + ביטוח עבור 4 נהגים לרכב + ביטוח צמיגים ושבר שמשה קדמית + עלות עריכת חוזה. כולל ביטול השתתפות עצמית (ביטול השתתפות עצמית חל רק אם לא הופרו על ידי השוכר הוראות הסכם ההשכרה. תנאי ההשכרה לרכבים מפורטים בהמשך).
 • ציוד רכב- גלגל נוסף, ג'ק, חבל גרירה, וציוד חרום נוסף, ציוד בישול לארוחות צהריים בשטח.
 • טיסות בינלאומיות: ת"א – אדיס אבבה – יוהנסבורג – אדיס אבבה – ת"א עם אתיופיאן איירליינס.
 • לינה כמפורט (יכולים להיות שינויים בלודג'ים/בתי מלון).
 •  כלכלה: ארוחות בוקר וערב בלודג'ים כמפורט בתוכנית +  3 ארוחות ערב +  ארוחת צהריים אחת  בטיול לסנדוויץ' הרבור ביום 6 .
 • מדריך מעולה מצוות חולות נודדים (כולל עלויות מדריך)
 • כניסה לאתרים כמצוין בתכנית:
  Sossusvlei & Sesriem Canyon (14 & 15/9), Namib Naukluft Park (16/9), Cape Cross Reserve (18/9), Etosha National Park 22 & 23 & 24/9
 • נסיעה ברכבי 4×4 לסנדוויץ' הארבור ביום 6
 • סיור מודרך בהימבה ביום 10
 • הסעות לשדה התעופה וממנו.
 • מכשירי קשר
 • טיפים לנותני שירותים מקומיים
 • דלק

המחיר אינו כולל:

 • הוצאת דרכון
 • קניית מצרכי מזון וארוחות שאינן מופיעות ככלולות (כ- 180$ לאדם)
 • ביטוח רפואי ומטען
 • הוצאות אישיות – אקסטרות בבתי המלון, קניות, בידור.
 • פעילויות שאינן כלולות במפורש בתוכנית
 • משקאות מכל סוג (קלים, אלכוהול, יין)
 • ארוחות שאינן מצוינות ככלולות
 • תשלומים ופיקדונות באשראי בעת השכרת הרכב: 240$ פיקדון (שיושב) עבור החזרת הרכב עם טנק דלק מלא ישולם בכרטיס אשראי במקום, 80$150$ דמי טיפול במקרה של תביעה בעת תאונה או גניבה.

רכבים שכורים: על אחריות המטיילים. יש להשאיר כרטיס אשראי לביטחון עבור כל רכב.

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

 • תשלום ראשון ע"ס 30% מהתמורה. תשלום זה כולל דמי הרשמה בסך 150$ לאדם. במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.
 • תשלום שני ע"ס 40% מעלות הטיול – ישולם עד חודשיים לפני היציאה לטיול.
 • תשלום שלישי ואחרון ע"ס 30% מעלות הטיול – ישולם עד חודש לפני היציאה לטיול.
 • ניתן לשלם במזומן / המחאה / העברה בנקאית או לחלק ל 2 תשלומים שווים עוקבים בכרטיס אשראי.
 • לתשלום באמצעות כרטיס אשראי ויזה תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2% + מע"מ / בכרטיסי ישראכרט או  AX תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2.5% + מע"מ / תשלומי קרדיט 2% + מע"מ.
 • כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה, ביום ביצוע ההעברה.

 תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (150$). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 61 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 60 עד 45 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה 20%  ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול במהלך 44 הימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 30 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 30%  מעלות הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 50% ממלוא מחיר הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד 60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.

הערות:

ביטוח נסיעות –  חברתנו ממליצה למטייליה לעשות ביטוח נסיעות במועד ההרשמה לטיול. במקרה של ביטול השתתפותכם/ביטול הטיול,  מסיבות המפורטות בפוליסה, תוכלו לדרוש מחברת הביטוח החזר כספים אשר שולמו על ידכם ולא הוחזרו מגורמים בחו"ל/חברות תעופה/כל גורם אחר ששולמו לו כספים על חשבון הטיול.
טיסות – המחיר שאנו נותנים מבוסס על מחירים ידועים כעת. שינוי במחיר על ידי חברות התעופה יביא לשינוי במחיר הטיול, לטוב או לרע.
רכבים שכורים – חברתנו מתאמת ומזמינה עבור המטיילים את הרכבים. מי שבפועל אחראי כלפי חברת ההשכרה על הרכב הינו המטייל. לפיכך כל נזק ו/או הוצאה שתגרם לרכב בזמן ההשכרה תמומן במלואה על ידי המטייל. לפיכך יש להמציא כרטיס אשראי לביטחון ולחתום באמצעות נציג של כל רכב על חוזה ההשכרה.

גלריה

 

נשמח לענות על כל פניה...
שליחה
הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים