חולות נודדים
דף הבית רשימת הטיולים טיול למדגסקר – אי הלמורים

טיול למדגסקר – אי הלמורים

מדגסקר הוא האי הרביעי בגודלו בעולם, אחרי גרינלנד, גינאה החדשה ובורניאו. האי נמצא באוקיינוס ההודי, מזרח לאפריקה.

קטע הים בינו לבין אפריקה נקרא תעלת מוזמביק והמרחק מהאי ליבשת הוא כ 400 קילומטרים. להבדיל משכניו הוולקאנים מאוריציוס, ראוניון, רודריגז  וקומרוס, נוצר מדגסקר כתוצאה של ניתוק ונדידת יבשות. מרבית יערות הגשם שבו צומחים ברצועה המזרחית שם נבקר, מזג האוויר קריר יותר במקומות הגבוהים של הרמה המרכזית ובמערב משתרעים מישורים ורמות נמוכות. האדם הגיע למדגסקר לפני כ-2,000 שנה, מתיישבים ממוצא אפריקני ואינדונזים. מאז יושב האדם באי נעלמו מינים רבים שניתן למוצאם כמאובנים בלבד. עם זאת, עושרו של האי במגוון המינים מעורר פליאה, מה שהופך את הטיול במדגסקר לחוויה בלתי נשכחת.

מסלול

טיסה ת"א – יוהנסבורג + Overnight

לינה במלון Holiday Inn Sandton או דומה על בסיס BB

יום 1 – טיסה יוהנסבורג – אנטננריבו – נסיעה ל Antsirabe (כ 3-3.5 שעות)  

הבוקר נטוס מיוהנסבורג לבירה (Antananarivo (10:00-14:10. המקומיים פותרים את הצורך בשימוש בשם הארוך ומקצרים ל – טאנאה וישר נצא דרומה עם המיניבוס שלנו,  דרך הרמות הגבוהות של שדרת ההר.
יעדנו היא עיר הכורים אנצירבה (Antsirabe) כ- 3.5 שעות נסיעה, בדרך נראה את בני המרינה, אחד משבטי האי, שמקורם האסיאתי ניכר היטב בפניהם, נראה את הטרסות, גידולי האורז המסורתיים, גידולי הגפן והיין. בדרכנו נפגוש גם את אנשי הבטסילאו (הבלתי מנוצחים), שבט של חרשי עץ מעולים, המאכלסים את הרמות הגבוהות של האי, כמעט תמיד שמרו על אוטונומיה כפי שמעיד עליהם שמם. באנצירבה נצא לסיור שווקים קצר בעיר ונתוודע למגוון המדהים של המינרלים המופלאים הנחצבים בהרי הסביבה, מהם חצי יקרים. כמו כן, העיר שנבנתה על ידי מיסיונרים נורבגים במאה ה- 19 ככפר נופש, ידועה במרחצאות החמים שלה (שלא תמיד נקיים). בתקופה הקולוניאלית הצרפתית, העיר הפכה למרכז מרגוע של ממש ועדיין שומרת על צביונה זה היום. נתפעל מכמות הריקשות העצומה המוסיפות צבע רב לרחובותיה של העיר. לינה באנצירבה ב Le Royal Palace

יום 2 Antsirabe → Ambositra → Ranomafana

נצא בבוקר דרומה לנסיעה (4-5 שעות) בנופים עוצרי נשימה, אל עבר שמורת הטבע ראנומפנה. נעבור במעבר ההרים של פסגת איבינטי, הר שהינו המקור העשיר ביותר לאבני החן והברקת בסביבה. נמשיך אל העיירה השלווה אמבוסיטרה (Ambositra)  המשמשת מרכז גדול לכפרי ה -zafimaniry אשר מרכזים בה את תוצרתם, בעיקר עבודות עץ. כפרי האזור בנויים עץ וידועים כעבודת אומנות בפני עצמם. נסייר בכפרים רגלית ונתרשם מיצירות האומנות ובני הכפר השלווים. עם ערב, נגיע אל פאתי שמורת הטבע – יער הגשם הטרופי של Ranomafana שהוכרז כפארק לאומי לשימור משתי סיבות עיקריות: לשמר את האוכלוסייה המגוונת של החי והצומח ולהפחית את התערבות האדם במערכת האקולוגית הייחודית של המקום. לינה ב Setam Lodge

יום 3 Ranomafana

בבוקר נצא לסיור רגלי בשמורה ברמת קושי בינוני. שמורת ראנומאפאנה היא אחת השמורות המטוילות ביותר במדגסקר, משתרעת על שטח של 400 אלף דונם ומשמרת בקרבה את נופי יערות הגשם במיטבם! נפגוש בלמורים המופלאים של מדגסקר, בשמורה 12 מינים של הקופיפאים החמודים האלה. נראה מגוון של שממיות זנב עלה, זיקיות (חמישים אחוז ממיני מהזוחלים המופלאים הללו בעולם, נמצאים במדגסקר!). נהלך על הגבעות הירוקות, נחצה נחלים, נראה את המגוון העצום של הסחלבים, דקלי גשם והבמבוקים הענקיים. ארוחת צהריים נאכל במלון, ולאחר מכן נצא לסיור בכפר הקטן ראנומאפאנה, שם נרחץ במרחצאות החמים והמבריאים. לאחר רדת החשיכה, נצא לסיור רגלי לילי ביערות הגשם, אשר בשולי השמורה. בסיור ננסה לפגוש בפעילי הלילה כגון הפוסה, אחד היונקים הטורפים ה"גדולים" האחרונים באי, צפרדעים וזיקיות ליליות. לינה כמו בלילה הקודם.

יום 4 Ranomafana → Fianarantsoa → Ambalavao →  Ranohira

יום נסיעה ארוך דרומה ומערבה. לאט לאט, אנו עוברים מאקלים של יערות הגשם אל הנוף המדברי יותר של מדגסקר, סביבנו הקרקע מתחלפת מאבני יסוד מוטמרים אל אבן החול הצבעונית. נבקר בעיר פיאנארנטסואה, בקיצור, פיאנה. העיר היא בירת שבט הבטסילאו. שבט זה, השלישי בגודלו באי, התנצר כמעט כולו, אך בין הסקרמנטים ניתן לפגוש בטקס הפאמאדיחאנה, טקס המתים המדברים, שהוא יחיד במינו ומשמר ריטואל קדום ומרתק (לעיתים נדירות אנו מוזמנים לכזה דבר, אין הבטחה). נטייל באזור העתיק בעיר, נראה את הקתדרלה הגדולה, את השווקים ועוד. נמשיך דרומה אל העיירה אמבאלבאו הידועה בשוק הזיבו (סוג הבקר אותו מגדלים במדגסקר), כמו כן, המקום משמש לטווית תכריכי המשי איתם נהוג לעטוף את המתים בטקסי הפאמאדיחנה. נבקר באטרקציה הגדולה באזור, תעשיית הנייר של בני שבט האנטימורו. תעשיית הנייר במקום נחשבת לאומנות אשר נשמרת במדויק מהמאה השמינית לספירה. נמשיך דרומה, סביבינו מתנשאים הרי גרניט אדירים. נצא למסלול רגלי קצר בשמורת אנג'ה הפרטית. כאן בין סלעי הגרניט הענקיים, נראה את למורי הקטה (המלך ג'וליאן מהסרט מדגסקר הוא למור קטה. חובה לראות הסרט לפני הטיול). בשעות הערב נגיע אל העיירה ראנוהירה אשר ממוקמת בשולי שמורת איסאלו ללינה ב Hôtel Le Jardin du Roy Isalo

יום 5 Isalo

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפארק הלאומי Isalo  – אזור יפיפה עם נוף יוצא מגדר הרגיל המתאפיין באבני חול שרוחות סוערות וגשמים יצרו מהן צורות מפוסלות. שמורת איסלו ממוקמת באזור המדברי והדרום מערבי של האי. הנוף הוא של  קניוני אבן חול נפלאים ובהם נאות מדבר, דקלים, בריכות שכשוך מעולות והמון מפגשים בחי וצומח האנדמי למדגסקר. נצא בבוקר לטיול רגלי של ארבע שעות, ננסה למצוא מקלונאים, נראה אבן חול צבעונית, קיני טרמיטים, צמח מופלא הנקרא רגל פיל, נשתכשך בבריכות הקרירות ועוד הפתעות רבות. אחר הצהריים נצא לעוד טיול באזור של שעתיים וחצי. סיכוי מעולה לראות למורים חומים באים לשתות, להקות ארבה המחשיכות את השמיים (אזור זה מוכה ארבה) ו"ליאנות", שורשי אוויר המשתרגים ויוצרים דוגמאות וקשרים העולים על כל דימיון. נחזור אל המלון לקראת אחר הצהריים המאוחרים לאחר צפייה בשקיעת השמש המרהיבה בנופי הפארק. לינה כמו בלילה הקודם.

יום 6 Isalo Toliara Antananarivo

בבוקר נצא לנסיעה לעבר טולירה, הפינה הדרום מערבית של האי, ובדרך נבקר בכפר Ilakaka  הידוע באבני הספיר הנכרות בו וכן ביערZombitsy .  נגיע אל שדה התעופה ונטוס אל הבירה אנטננריבו (16:40-17:45). ככל שיאפשר הזמן,  נראה את שווקי העיר ואת ארמון המלוכה, את רחבת המשפט ממנה הושלכו הנידונים למוות אל התהום על ידי המלכה המלגאשית  ראנאבלונה. לינה במלון Palissandre

יום 7 Antananarivo Antsiranana Montage d’Amber

השכמה מוקדמת כדי להספיק לאכול משהו ולהתייצב בשדה התעופה שעה וחצי לפחות לפני הטיסה שיוצאת בשעה 06:40 !!!!  אל השפיץ הצפוני של האי, אל מפרץ דיאגו סוארז. האזור הררי מחד, עם ים כחול וחוף נהדר הנחשב כשני רק לחוף של ריו דה ז'נירו בברזיל מאידך.  מעל בתי העיר נראים היטב צריחי המסגדים. זהו  המקום היחיד באי שבו נוכחות איסלאמית, עוד מימי סחר העבדים שניהלו כאן הערבים במאה השמינית לספירה. נמשיך בנסיעת רכבי שטח בדרכים המתפתלות אל מעל העיר, מדרום לה, מתנשא הר אמבר, בליבו של ההר שמורת יערות גשם. נהלך בשמורה, נראה את שיח חצוצרות המוות, זיקיות ננסיות, הקטנות בעולם, גודלן אינו עולה על גודל ציפורן של  זרת, נראה את הסחלבים המטפסים, למורי צווארון ושממיות זנב עלה. לאחר שנסיים לתלוש מעלינו את העלוקות, נרד ללינה בלודג' מקסים בשולי ההר. התנועה שלנו בצפון תהיה ברכבי 4×4  מרווחים עם נהגים מקומיים !!! לינה ב Le suarez

יום 8 Montage d’Amber → Ankarana

הבוקר,  נצא מהר אמבר דרומה בנוף כפרי טרופי למחצה. דקלי הנווטים, עצי קשיו ודקלי שמן מעטרים את הנוף. נראה את הכפריים יושבים בחצרותיהם ושוברים אבנים גדולות לאבנים קטנות בפטיש, לתעשיית הכבישים. נצא ברכבי 4X4 לאזור זקיפי החול האדומים, אתר קסום ומפתיע (שעה). נצא להליכה רגלית קצרה באזור ונתרשם מהגיאולוגיה המייחדת אותו. נמשיך דרומה (5 שעות), נחצה נחלים ונהרות, נראה את הדייגים, הכוסות והחיים ליד הנהר. באזור זה נמצאים תניני הענק של האי. לקראת ערב נגיע אל הלודג' שלנו הממוקם ליד שמורת הקארסט האדירה, אנקרנה, הצינגי הגדול. לינה ב Ankarana Lodge.

יום 9  Ankarana

שמורת אנקרנה משתרעת על שטח של מאתיים אלף דונם ובה נופי קארסט עוצרי נשימה. משטחים אדירים של אבן גיר שעברה תהליך טבעי של המסה, הפך את חבל ארץ זה של מדגסקר לאחד המוזרים והמעניינים באי. המקומיים מכנים את המקום "צינגי" – "ללכת על קצה אצבעות" בשפה המלגשית. חלקו העליון של הנוף חידודים של גיר קשה ובין החידודים סדקים עמוקים שתחתיתם מערות זקיפים ענקיות. נקדיש את היומיים הבאים למסלול רגלי בשמורה, נהלך על גשרים התלויים מעל קניוני הצינגי, סיכוי מעולה לפגוש בלמורי קטה, בלמורי הכתר, סיפאקות ולמורי ספורטיבה. נכנס למערת עטלפים מרשימה, אולי אפילו נלטף עטלף. נמיות זנב טבעת הבאות לגנוב את מזונו של התייר הוא דבר של מה בכך באנקרנה. נראה את עצי הבאובב המאפיינים אזור זה, וכן עקרבים ונחשים. לינה כמו בלילה הקודם.

יום 10 Ankarana → Ankify → Nosy Be

לאחר ארוחת בוקר בלודג' ניסע לאנקיפי (Ankify) ונהנה מנוף החוות שבדרך (שעתיים). מאנקיפי, כפר קטן הממוקם על החוף,  מפליגות סירות אל האיים הלוויאניים הממוקמים אל מול חופי צפון מזרח מדגסקר. נפליג (כשעה) לאי הגדול נוזי בה (אי=nosy) אי שהפך לריביירה של ממש, כבר בתקופת השלטון הצרפתי. עם התקרבנו לחוף נראה את מטעי הווניל הכה מפורסמים של האי, ענף אותנטי שהולך ונעלם מהעולם עקב תחליפיו הרבים הממלאים את המדפים בשווקים. כמו כן, נראה את עצי הקפה וגידולי הקקאו ממנו מייצרים שוקולד. לינה ב Vanila hotel & spa.

יום 11 Nosy Be

יום חופשי בנוזי-בה. נוזי-בה הינו אי טרופי יפהפה המכוסה עצי קוקוס, עם חופים לבנים ובעלי חיים מיוחדים אנדמיים לאי כגון: למורים, איגואנות, מגוון ציפורים נדירות ועוד. במים סביבו (וכמו כן באיים השוכנים לידו) יש מגוון רחב של בע"ח ימיים ואלמוגים מרהיבים ולכן מהווה מקום אטרקטיבי לצלילה. מהאי ניתן לצאת להפלגות בנות כמה שעות ועד חמישה ימים ולשלב כאן דייג מקצועי. בחופי נוזי בה אתרי צלילה מרשימים ביותר. כמו כן, במרחק קצר מכאן נמצאות שמורות טבע בהן ניתן לבקר. נוזי בה הוא ריווירה אמיתית והמקום טוב גם למנוחה סתם על חוף חול לבן. לינה כמו בלילה הקודם.

יום 12 Nosy Be Antananarivo

בוקר נינוח במלון. לקראת צהרים איסוף ונסיעה לשדה התעופה כדי לתפוס את הטיסה שלנו  לעיר הבירה טאנה. בעיר הבירה, נסייר רגלית בחלקה העתיק הממוקם על גבעה נישאת, ממנה נשקף נופה של העיר ועליה ניתן לראות את קריית השלטון מימים עברו, מבנים קולוניאלים וארמון בית המלוכה. נראה בפאתיה של העיר את תעשיית לבני הבנייה, לבני בוץ ותבן אותן מייצרים בשיטות מימי המקרא. נראה את הכובסות בנהר ונשלים את הביקור בשוק המקומי אם לא הספקנו כשעברנו כאן לראשונה. לינה במלון Palissandre

יום 13 – טסים הביתה

לאחר שנעזוב את המלון ובדרכנו אל שדה התעופה, נבקר בשוק המקומי בו ניתן למצוא מאובנים מעובדים המגיעים מכל רחבי האי, ביצי עוף הפיל שנכחד לפני 100 שנה, מגוון עבודות יד, ריקמות ועוד והכל במחירים מצחיקים. מכאן נמשיך לשדה התעופה לטיסה ליוהנסבורג (15:00-17:40) ובטיסת המשך לישראל (20:15-06:15).

תאריך ומחיר

במהלך אפריל 2019 - עדכונים בקרוב!

כלול/לא כלול

העלות כוללת:

 • מדריך ישראלי מעולה מצוות חולות נודדים
 • טיסות בינ"ל ת"א-יוהנסבורג-אנטננריבו-יוהנסבורג-ת"א
 • לילה במלון ביוהנסבורג ע"ב BB
 • מיניבוס צמוד בימים 1-6 כולל: הוצאות נהג, דלק, ביטוחים
 • הסעות אל/מ שדה התעופה
 • רכבי 4X4 עם נהגים מקומיים בצפון (ימים 7-10)
 • לינה במלונות ברמה טובה (אלו המצוינים בתוכנית או דומים להם ככל שניתן) על בסיס כלכלה מלאה: א. בוקר, צהריים וערב (פרט ללילה ביוהנסבורג ע"ב BB).
 • שייט ביום 10.
 • מדריך מקומי וכניסות לאתרים בכל השמורות והפארקים המוזכרים בתכנית.
 • 3 טיסות פנים במדגסקר, כמצוין בתכנית
 • מיסים מקומיים
 • טיפים למקומיים

המחיר אינו כולל:

 • חיסונים ותרופות על פי דרישת משרד הבריאות.
 • הוצאת ויזה אם נדרשת
 • הוצאות בעלות אופי אישי, קניות
 • משקאות ואלכוהול.
 • אתרים שאינם כלולים בתוכנית
 • כביסה, טלפון, בידור, מופעים שאינם מפורטים בתכנית וכד'.
 • ביטוח מטען ובריאות.
 • תוספת לאדם יחיד בחדר.

   תוקף הדרכון:  חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

– תשלום ראשון של 30% מעלות הטיול עם ההרשמה. תשלום זה כולל דמי הרשמה בסך 180€ לאדם.
– במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.
– תשלום שני ע"ס 50% מעלות הטיול – ישולם עד חודשיים לפני היציאה לטיול.
– תשלום שלישי ע"ס 20% מעלות הטיול – ישולם עד שבועיים לפני הנסיעה.
– לתשלום באמצעות כרטיס אשראי תתווסף עמלת סליקה כמפורט:  ויזה 2% + מע"מ / ישראכרט או אמריקן אקספרס 2.5%+ מע"מ, תשלומי קרדיט 2% + מע"מ .
– כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה ביום ביצוע ההעברה.

תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (180€). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 61 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 60 עד 45 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה  20%  ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול במהלך 44 הימים לפני מועד יציאת הטיול  ועד 30 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 30%   מעלות הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 50% ממלוא מחיר הטיול  ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד  60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.

גלריה

 

נשמח לענות על כל פניה...
שליחה
הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים