חולות נודדים
דף הבית רשימת הטיולים טיול למזרח תורכיה – היציאה מובטחת!

טיול למזרח תורכיה – היציאה מובטחת!

בעקבות פניות מטיילים והתעניינות רבה בטיול למזרח תורכיה, אנו מוציאים טיול בספטמבר הקרוב – בהדרכת חן כץ.

הסיור המוצע להלן הנו הסיור המקיף לאזורים המרתקים והמעניינים במזרח תורכיה. הסיור עובר באגני הפרת והחידקל, צפון מספוטמיה, בנופים מדהימים של מדבר והרי געש, במישורי חרן ואור כשדים המקראית, ארץ האבות והמקומות בהם "התרחשנו". נראה את הבאר בשדה: מקום בו נפגשו יעקב ורחל, את הר אררט ומקום מנוחתה של תיבת נוח ואף נעלה אל אתר התיבה. נבקר בבירת הארמנים העתיקה אני, אשר למרגלות אררט.  

מסלול

1.9 יום 1 – טיסה מתל אביב לאיסטנבול וטיסת המשך לגזיאנטפ
נצא מוקדם בבוקר בטיסה לאיסטנבול  ומשם  בטיסה פנימית  לגזיאנטפ. ננחת לקראת צהריים לארוחת צהריים מקומית אותנטית. נקדיש את היום לסיור בעיר גאזיאנטפ (Gaziantep) והכרת אתריה. נבקר במצודת העיר, אשר הפכה לאחרונה למוזיאון לתולדות טורקיה בכלל ומזרח טורקיה בפרט.  ממגדלי המבצר הביזנטי נצפה אל עבר העיר העתיקה ושווקייה.  דרך השוק נצעד אל בית הכנסת הגדול, גאוותה של קהילת יהודי גאזיאנטפ, אשר  לאחרונה שופץ ונפתח מחדש.  נבקר במוזיאון הפסיפסים המדהים, אשר נפתח לפני מספר שנים, עת העבירו אליו את רצפות הווילות מהעיר ההלניסטית רומית זאוגמה,  במסגרת חפירות ההצלה בעקבות הקמת סכר נהר הפרת הוא סכר אתא טורק.
לינה בגאזיאנטפ (אגב, עיר זו נחשבת לבירת האוכל של טורקיה, לא צחוק, סיבה להתרגשות וציפייה גדולה) Gaziantep, Tuğcan Hotel

2/9 יום 2 – גזיאנטפ – קחטה – הר נמרוד המערבי -אורפה
נצא בנסיעה אל עבר קחטה (Kahta)  אשר על נהר הפרת, קחטה ממוקמת על שרידי שימשת, עיר משמר מעברי הנהר עליה נלחמו יחדיו הורדוס הגדול ומרקוס אנטוניוס. נקנה קצת מזון בעיר לטובת  פיקניק  צהריים של יום זה ונצא צפונה אל מעברי יובלי הפרת.  נראה את הגשר הרומי השמור להפליא, גשר אשר ניבנה על ידי הקיסר ספטימוס סוורוס, נצפה אל שדה הקרב בו הובס ליסיניוס  סקארוס על ידי הפרתים, אשר  יצקו אל גולגלתו של המובס  זהב טהור. נבקר גם  בקארא קאש, אתר הקבורה המרשים של בני האצולה של ממלכת קומגנה.
בהמשך היום,  מגמת פנינו אל אחד משיאי הטיול, אל הר נמרוד  Nemrut Dagi ואתר ממלכת הקומגנים מסוף התקופה ההלניסטית וראשית התקופה הרומית. ממלכת קומגנה הינה ממלכת קומחוי המוזכרת אצל יוסף בן מתתיהו. נעלה לפסגה כדי לחזות ממרומי ההר (2,100 מ' מעל גובה פני הים) בפסלי הענק של אנטיוכוס מלך קומגנה, הנמצאים למרגלות קברו.
אחה"צ נדרים לעבר שאנלי אורפה, היא "אור כשדים" המקראית (?) ללינה ב Manici Hotel

3.9 יום 3 – חרן – אורפה
השכם בבוקר נצא למישורי מספוטמיה לביקור בעיר המקראית "חרן" – הזמן עמד שם מלכת והאנשים מנהלים את שגרת יומם בפסטורליה זהה לזו שרחשה במקום לפני אלפי שנים. נבקר בחומות העיר, במצודה ובמסגד העתיק. נמשיך אל תל פדן, אחוזת לבן הארמי, ונראה את המקום המזוהה עם הבאר שלצידה פגש יעקב ברחל.  מכאן נשוב לאורפה –  עיר קדושה למוסלמים ומקום עליה לרגל. מערה מפורסמת בסמוך למסגד היא מערת הולדתו של אברהם אבינו. נבקר בגנים, במסגדים, נעלה אל המצודה החולשת על העיר, אשר בימי אלכסנדר הגדול כונתה בשם עיר הולדתו אדסה.  נסייר גם בשווקים הססגוניים  של העיר, במסגד ובבריכות הקרפיונים הקדושים. לינה כמו בלילה הקודם. במידה והזמן יאפשר זאת, נערוך ביקור במוזיאון הארכיאולוגיה החדש שהוקם בעיר.
ארוחת הצהריים ביום זה תהיה על אחד מגגות השוק שם תכירו את הקבאב האורפלי הידוע והמהולל!

4.9  יום 4 – אורפה – מרדין
נצא אל לב ארם נהריים, לביקור באחד האתרים המעניינים ביותר שהולך ונחשף בשנים האחרונות בשולי מישורי מסופוטמיה, גובקלי-טפה (Gobekli Tepe). נסייר באתר הפרהיסטורי הקדם קרמי ונתפעל ממתחם המונוליתים המרשים שבו הוצבו אבני ענק ועליהן גילופי בעלי חיים בתקופה כה קדומה. יש הרואים באתר זה ראשוניות במגוון עצום של גורמים, הן תרבותיים, הן אדריכליים והן אתניים.  נמשיך בנסיעה אל עבר מרדין (Mardin) ללינה במלון Reyhani Konaklari

5.9 יום 5 – מרדין-דיארבקיר
לאחר ארוחת הבוקר ותצפית על מספוטמיה, נסייר בעיירה הציורית "מרדין", הצופה אל מישורי הסהר הפורה. העיירה בנויה מבתי אבן בצבע דבש והסיתות בהם משובח. מכאן נרד אל ארץ מנזרי מספוטמיה. כאן, במנזרים המונופוזיטים, עדיין משמשים נזירים סוריאנים, בני המסדר היעקביסטי, אשר מתפללים, כותבים ואף דוברים ארמית – האחרונים בעולם שמדברים בשפה הקדומה.
נמשיך אל נהר החידקל, אל עוד עיירה ציורית "חסן כיף", ששרידי העבר הפזורים סביבה, מעידים על כך שהייתה חשובה ביותר בעת העתיקה. הייתה זו עיר ששמרה על מעברי החידקל. נראה את עיר המערות, את הגשר העתיק, וקיני החסידה על מסגד "צאלח א דין". נשכשך רגלינו במי הנהר ונתפעל מעיר המערות המרשימה ומהגשר העצום העתיק אשר שירת את סוחרי ימי קדם עת חצו כאן את הנהר. מחסן כיף נמשיך במעלה נהר החידקל לסיור בעיר דיארבקיר (Diyarbakir) אשר בלב האזור הכורדי של תורכיה, לא רחוק מגבול עיראק. לינה במלון Business

6.9 יום 6 – דיארבקיר – אחלט – טאט ואן
"על הבוקר" ועוד לפני שמתעוררים המקומיים, נטפס אל החומות האדירות של דיארבקיר העתיקה. חומות הבזלת האדירות של העיר היו מפעל בניה אדיר של הקיסר תיאודיסיוס הגדול בסוף המאה הרביעית. אורכן, גודלן ועוצמתן של החומות העמידו אותן שניות לחומה הסינית בספר השיאים של גינס. מהחומות נוכל לשלוט במבטינו על האנשים המתעוררים על גגות הבתים. כמו כן נערוך תצפית טובה אל עבר נהר החידקל. נבקר במסגד העתיק שבעיר, שבקירותיו משמשים אלמנטים בבנייה משנית מכל תקופותיה של העיר שחלשה על אחד מסעיפי דרך המשי.
נלמד להכיר את התרבות הכורדית שהעיר משמשת לה מרכז הגדול ביותר בכורדיסטאן. מדיארבקיר נצא מזרחה אל הרמות של ארמניה העתיקה. נעבור באגנו העליון של נהר החידקל ונמשיך לכיוון אגם ואן (Van) וממנו נטפס אל הר נמרוד המזרחי – לוע הר געש מרשים ובו אגמים בצבעים שונים ומשתנים. מההר תצפיות עוצרות נשימה אל האגם, ההרים הסובבים את האגם ועוד. לקראת סופו של היום נבקר באחלט (Ahlat) שם נמצא בית קברות מרשים של סלג'וקים, שדה ענק ודומם, אשר בו על פי המסורת נקברו הרוגי קרב מנזיקרט המפורסם. נלון בטאט ואן (Tatvan) במלון Mostar

7.9 יום 7 – אקטמאר – ואן
נצא מטאט ואן לשיט באגם ואן אל האי אקטמאר (Aktamar) ואל כנסיית הצלב הקדוש הארמנית המיוחדת שלחופו. כנסיית אקטמר אשר על האי נחשבת לשיא האומנות הארמנית העתיקה של  של כל הזמנים. על קירות הכנסייה מגולפים בטוב טעם וברוב הומור סצנות מקראיות וסצנות מהמיתולוגיה הארמנית. בהמשך היום נסיעה לאורך אגם ואן עד העיר ואן, נכיר את התרבות האוררטית המיוחדת של האזור, תרבות ברזלית בעלת הישגים מופלאים בטכנולוגיות חקלאיות, התכת מתכות וצורפות איכותית שהייתה ל"דבר החם" בזמנה. נסייר במצודה הכורדית בהושפ אשר על גבול אירן, מצודה אותה הקים שליט מקומי בימי היחלשותה של האימפריה העותומאנית,  המצודה נמצאת בנוף קדומים של הררי מזרח טורקיה ומערב אירן כשחומת לבני הבוץ שלה משווים לה דמות דינוזאור ענק. נמשיך אל מצודת העיר ואן האוררטית הלא היא  ובטושפה Tuschpa, נבקר במוזיאון בעיר. לינה בואן במלון Elit World

8.9  יום 8– אזור הר אררט
נשלים את הביקור בואן ונצא צפונה. נעבור במישור צ'אלדירן, מקום בו הוכרע השא האיראני יסמעאיל על ידי הסולטאן הטורקי סלים הראשון, קרב שפתח בפני העותומאנים את שערי המזרח התיכון. בדרך נצפה בהר אררט המרשים ונעבור בנופי בזלת ציוריים ומפלי מים, נסייר במצודת איסאק פשה Ishak Pasa  – מצודה מרשימה של שליט מקומי מן המאה ה-17 שנהנה משליטה על דרך המשי בימי חולשתה של האימפריה העותומאנית. בהמשך,נצא ברכבים מיוחדים אל מצלעות הרי אררט כדי לבקר באתר המדהים  שבו "נחה" תיבת נוח.
בערב נגיע ללינה ב-Dogubayazit הממוקמת בגבול אירן, על הכביש המוביל לטהרן. לינה במלון  Simer

9.9 יום 9 – אני בירת ארמניה העתיקה – רמת ארמניה – קארס
נצא ליום ארוך, בו נחלוף למרגלות אררט, נעבור ליד גבוה של האוטונומיה האזרית נחציוואן, נמשיך אל הגבול הארמני דרך עיר כורי המלח בטוזלוצהונמשיך במסע  אשר גולת הכותרת שלו הוא סיור מיוחד במינו אל העיר הנטושה אני, בירתם של הארמנים מן המאה ה 10 – נתוודע לארכיטקטורה הכנסייתית המיוחדת של הארמנים בקרבת הגבול עם ארמניה – מבנים רבים שמורים להפליא העומדים על תילם במשך מאות שנים. לאחר הסיור,נמשיך לעיר קארס Kars  ונבקר בחנויות העתיקות ובבזארים. לינה בקארס במלון Grand Ani Hotel, או דומה. לארוחת הערב נצא למסעדה בעיר.

10.9 יום 10 – מקארס לארזרום – והביתה
נצא בנסיעה לארזורום היא בירת המזרח. עיר שנטלה חלק  חשוב במהפיכה של אתאטורק, שם התקיימו המועצות שבהם הוכרזה הרפובליקה. במידה ויהיה זמן נסייר באתריה של העיר –במדרסות, בהיכלי הסלג'וקים ובאתר הקבורה של נסיכי האצולה הסלג'וקית. ארזורום, יותר מכל עיר אחרת במזרח טורקיה, מזכירה את הערים המונגוליות והאוזבקיות, תולדה של שלטון תימור לאנג במקום. נמריא מכאן לפנה"צ לאיסטנבול ומשם הביתה. ננחת בארץ בערב.

תאריך ומחיר

תאריכים: 1-10 בספטמבר, 2017

עלות לאדם בחדר זוגי לפי 15 איש לפחות:  2,369 יורו
עלות לאדם בחדר זוגי לפי 20 איש לפחות : 2,120 יורו
תוספת לסינגל: 350 יורו

כלול/לא כלול

המחיר כולל: 

 • הדרכה של חן כץ
 • טיסות בינלאומיות בקו ת"א – איסטנבול – ת"א (טורקיש איירליינס)
 • 2 טיסות פנים בטורקיה (איסטנבול-גזיאנטפ, ארזרום-איסטנבול)
 • לינה בבתי מלון ברמת 3-4 כוכבים כמפורט, או דומים להם
 • ארוחות בוקר וארוחות ערב (מארוחת ערב ביום 1 עד ארוחת בוקר ביום 10)
 • מידיבוס נוח וממוזג מקומות עם נהג, כולל הוצאות .
 • כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
 • נסיעות ב"דולמושים" בהתאם לתוכנית.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית.
 • טיפים לנותני שירות מקומיים.
 • שיט באי אקטאמר

המחיר אינו כולל:

 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • משקאות מכל סוג
 • כביסה,טלפון, בידור, מופעים שאינם מפורטים בתכנית וכד'
 • ביטוח מטען ובריאות
 • ארוחות צהריים, ארוחת ערב ביום האחרון וארוחות שאינן כלולות במפורש.
 • כל מה שלא הוזכר במפורש ככלול

תוקף הדרכון:  חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

 • תשלום ראשון של דמי הרשמה בסך השווה ל 30% מהתמורה. תשלום זה כולל דמי הרשמה בסך €180 לאדם. במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.
 • תשלום שני ע"ס 30% מעלות הטיול – ישולם עד 30 יום לפני היציאה לטיול.
 • תשלום שלישי ואחרון ע"ס 20% מעלות הטיול – ישולם עד שבוע לפני היציאה לטיול.
 • ניתן לשלם במזומן / המחאה / העברה בנקאית או לחלק ל 2 תשלומים שווים עוקבים בכרטיס אשראי.
 • לתשלום באמצעות כרטיס אשראי ויזה תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2% בכרטיסי ישראכרט /  AX תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2.5% / תשלומי קרדיט 2%.
 • כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה, ביום ביצוע ההעברה.

 תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (€180). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 61 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 60 עד 45 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה  20%  ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול במהלך 44 הימים לפני מועד יציאת הטיול  ועד 30 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 30%  מעלות הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 50% ממלוא מחיר הטיול  ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד  60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.

תנאים כלליים

גלריה

 

נשמח לענות על כל פניה...
שליחה
הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים