טיול בהתאמה אישית לירדן - טיול קלאסי 5 ימים עם חולות נודדים טיול בהתאמה אישית לירדן - טיול קלאסי 5 ימים עם חולות נודדים
חולות נודדים
רשימת הטיולים טיול קלאסי לירדן – 5 ימים

טיול קלאסי לירדן – 5 ימים

טיול מקיף בירדן, נופיה ומהלכיה ההיסטוריים על ציר הזמן, חברו לעניין זה עם מגוון ביותר ומכניס אורחים, והרי לכם חוויה נהדרת.

לירדן יש מה להציע למטייל בג'יפ, למטייל חובב ההליכה ולמטייל אשר מתחבר דווקא אל ההיסטוריה והמורשת דרך הגנים לאומיים. מטרתנו בטיול זה לטעום קצת מכל דבר, בעיקר לשלב את אתרי החובה על פני כל יחידת נוף בממלכה, מהצפון לדרום.

 

מסלול

יום  1 – ג'רש – ערק אל אמיר – מידבא

 נעבור בבוקר את מעבר הגבול לירדן בגשר נהר הירדן שבסמוך לבית שאן. נעלה להרי גלעד לביקור בעיר העתיקה ג'רש. עיר רומית זו היטיבה להשתמר באופן מעורר פליאה. התיאטראות, מקדשי ארטמיס וזאוס, רחוב העמודים ורחבת הפורום כאילו נבנו אתמול. הסיור בעיר מחזיר אותנו אחורה אלפיים שנה בלי שנותר לנו הצורך להפעיל את הדמיון.  מכאן נצא דרומה לביקור  בערק אל אמיר (ארמון בני טוביה), אתר מרשים אשר לשרידיו אין אח ורע, ארמון משפחת כהנים מירושלים, אשר התיוונו והקימו בעבר הירדן מיני ממלכה קטנה אך מרשימה. נמשיך ללינה במידבא במלון Rumman ע"ב HB  (ארוחת ערב במסעדה בעיר)

יום 2 – מידבא – הר נבו – איבן חמד – לג'ון – אום רסאס – כרך

נתחיל את היום בביקור בכנסיית סנט ג'ורג'. על רצפת כנסיה זו מופיעה מפה קדומה המכונה מפת מידבא – מפת ישראל ועבר הירדן בפסיפס צבעוני, הנחשבת לאחד הממצאים הארכיאולוגים החשובים ביותר ממזרח לים התיכון. לאחר מכן נצא לביקור בהר נבו. מלבד האירוע המרגש שהתרחש כאן, הפרידה הקשה מגדול מנהיגי ישראל, מצויים כאן פסיפסים מרשימים, אשר מהווים שרידים של כנסיות הנצחה. מהמקום תצפית נפלאה אל הארץ המובטחת – ביום טוב ניתן לראות את ירושלים. נמשיך דרומה בארץ מואב לתצפית על מבצר חשמונאי, היחיד מבין השישה הנמצא בעבר הירדן. נמשיך אל עירו של מישע הדיבוני הלא היא דיבון, ומעל מעברי הארנון  נבקר בעיר ובארמון המואבי המכונה לג'ון: ארמון הממוקם ממש מעל העמק הענק של נחל ארנון וממנו תצפית מרהיבה ביותר. הארמון מזוהה עם ארמונו של מישע, מלך מואב המקראי, אשר נלחם ביהושפט וביהורם מיהודה וישראל.
כאן, ליד ארמון זה התגלתה מצבת מישע המפורסמת, אשר בה מגולל המלך את הישגיו הצבאיים מול הצבא הישראלי בראשות עמרי. נבקר באום רסאס, בה מצויה כנסיה עתיקה, עליה מפת ערי ישראל ועבר הירדן, פחות מוכרת ממפת מידבא אך לא פחות מרשימה ממנה. נמשיך לביקור בוואדי איבן חמד ומעיינותיו החמים. הוואדי הינו קניון מרשים באבן חול אשר מקירותיו בוקעים מעיינות חמים, פושרים וקרים. על מצוקיו ניתן לראות את הדקלים ושלל צמחיית המעיינות, תופעה המכונה "הגנים התלויים".  נהלך בערוץ הנחל ככל  שנספיק עד סופו של יום. נסיים את היום בעיר כרך היא קיר מואב, לינה במלון Mudjib ע"ב HB

יום  3 – פטרה

נתחיל את הבוקר בביקור במצודת פטרה דזרטי, היא קיר מואב המקראית  אשר בכרך: המבצר הצלבני המרשים המתנשא מעל העיר והיווה חלק מסניורת עבר הירדן של הצלבנים. על קירות המבצר ניתן להבחין בבניה המשנית את שרידיהם של כל משמשי המקום החשוב הזה, מהמואבים דרך הנבטים, הרומאים, הצלבנים, הממלוכים והטורקים.  מכאן ניסע דרומה על דרך המלך אל פטרה לסיור רגלי ממצה  בבירת הנבטים העתיקה. הרודוטוס הקדים את זמנה של פטרה, במידה והיה מכיר אותה, היה כולל אותה בשבעת פלאי העולם הקדום.
חצובה באבן חול אדומה עומדת העיר כמצבת זיכרון נצחית לעם של נוודים שהפכו למעצמה כלכלית וזמן קצר לאחר מכן נמחקו מעל פני האדמה בלי להשאיר שריד גנטי. נסייר ברחובותיה של העיר, במזבחות, מקדשי הקבורה השונים ומבני הציבור. נראה את התיאטרון החצוב בסלע, נעלה אל המקדשים אשר על פסגת המצוקים ונעמוד על היקף הסחר העצום ששלטו בו הנבטים על פי  המוטיבים האדריכליים המאפיינים את בניית המקדשים. פטרה אינה עיר אלה חבל ארץ, שבילים אומנם מסודרים באתר, אך יש להתכונן לטיול בפטרה כמו שמתכוננים לטיול של יום בטבע, מים, כובעים, נעלי הליכה טובות ומצב רוח. כמו כן, כדאי להצטייד בהרבה סרטי צילום או בכרטיס זיכרון טוב. לפנות ערב נגיע למלון שלנו בפטרה ללינה במלון Petra Palace ע"ב HB.

יום 4 – ואדי רם

בבוקר נצא בנסיעה דרומה אל עבר הפנינה של דרום ירדן – ואדי רם. חבל ארץ מדברי קסום המהווה את חלקה הדרום מערבי של הממלכה ההאשמית. אזור ואדי ראם זוכה לפרסום לראשונה בספרו המונומנטאלי של לורנס איש ערב "שבעת עמודי חכמה".  מאזור זה הצטרפו אל לורנס השבטים שהיו לעמודי התווך של המרד הערבי. ואדי רם הינו בקעה חולית, אשר זרועה במצוקי אבן חול אדירים המתנשאים לגובה הנושק לאלפיים מטרים. למרות שמנת המשקעים באזור נמוכה, קיימים בוואדי ובסביבותיו  מקורות מים רבים. עובדה זו אפשרה תנאי חיים נוחים יחסית לנוודים ואכן, בנופי הקדומים של הוואדי שזורים שרידי עבר רבים, אשר מעידים על פעילות נוודית לפני יותר מ- 6,000 שנה. המרחבים הפתוחים מרחיבים את הלב ומגוון הצבעים אשר על הסלעים פשוט לא נתפש. הרוחות צרו צורות באבן החול והאזור כולו נראה כמו גן פסלים ענק. ציורי סלע נסתרים, בורות מים ומקדשים, אשר כוסו בחולות הזמן, הינם שרידים אשר מצביעים על חשיבותו של נווה המדבר הזה בימים עברו. נצא רכובים על ג'יפים מקומיים לראות את נקיקי הסלע עליהם חקוקים כתובות עתיקים וציורי סלע על צוקי חזלה. נצא לטיול רגלי ב"מעברי הפרה", נקיק מרשים ביותר ממנו תצפיות עוצרות נשימה את הפלא הנופי. אם יאפשר זאת הזמן, נעלה לעין שלאלה לביקור במקדש הנבטי. לינה כמו בלילה הקודם.

יום 5 – כנסיית לוט – נחל ארנון

הבוקר נרד מטפילה אל צאפי, היא צוער. נבקר בכנסיית לוט אשר מעל צאפי. נראה את בורות המים, את הכנסייה ואת מערת לוט. נצפה אל עבר בקע ים המלח ואל השדות. נמשיך להליכה בנחל ארנון תחתון – הגדול והמפורסם שבקניוני מואב. בנחל אשדות ובריכות עמוקות, מוצל מפני השמש בשל קירותיו הזקופים המתרוממים מעל לאפיקו  כדי מאות מטרים. (כניסה לארנון תלויה בכמות מים ובזרימות) נצא בנסיעה בחזרה למעבר הגבול שייח חוסיין ונחצה את הגבול בחזרה לישראל.

תאריך ומחיר

צרו קשר לתכנון טיול בהתאמה אישית

כלול/לא כלול

המחיר כולל:

 • מדריך ישראלי מצוות חולות נודדים
 • מדריך ירדני דובר אנגלית
 • שוטר ירדני
 • הסעות בירדן לפי הצורך
 • לינה: 4 לילות במלונות ברמת 3 כוכבים על בסיס HB כמפורט (או דומים).
 • כניסות לאתרים

המחיר אינו כולל:

 • מסי מעבר גבול (106 ₪ בצד ישראלי ו -10 דינר בצד ירדני)
 • העברות ל/מ מעבר הגבול
 • ארוחת בוקר ביום 1 (מומלץ להצטייד בסנדוויץ'), ארוחות צהריים
 • ארוחות שאינן מוזכרות במפורש ככלולות
 • טיפים לנותני שירותים ירדניים
 • משקאות מכל סוג
 • ביטוח בריאות אישי וביטוח כבודה
 • הוצאת דרכונים. לשים לב שדרכונים יהיו תקפים לחצי שנה לפחות
 • הוצאות אישיות וכל פריט אחר שלא הוזכר כנכלל בעלות

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

 • דמי הרשמה בסך 85$ ישולמו במועד ההרשמה. במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.
 • * יתרת התשלום בגין הטיול תשולם עד 14 יום לפני היציאה לטיול במזומן / המחאה / העברה בנקאית/ במזומן / או ב 2 תשלומים שווים עוקבים בכרטיס אשראי.
 • לתשלום באמצעות כרטיס אשראי תתווסף עמלת סליקה כמפורט:  ויזה 2% + מע"מ / ישראכרט או אמריקן אקספרס 2.5%+ מע"מ / תשלומי קרדיט 2% + מע"מ / כרטיס אשראי זר 3.5% + מע"מ .

תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו עד 10 ימים לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בשיעור של 35% מעלות הטיול.
 • במקרה של ביטול במהלך 9 ימים לפני מועד יציאת הטיול  ועד 4 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור של 50% מעלות הטיול.
 • במקרה של ביטול החל מ-3 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור של 65% מעלות הטיול.
 • במקרה של ביטול הטיול ביום יציאת הטיול או במהלכו, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם תוך 60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.
 • במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.

גלריה

 

נשמח לענות על כל פניה...
שליחה
הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים