זימבבואה

טיול אל ארץ לובנגולו מלך זולו – לאחר תקופה של חוסר יציבות, שוב נפתחת זימבבואה למטיילים.

לאלה אשר אוהבים חוויות אתנוגרפיות, עצי באובב ענקיים אשר תחתם כפרים בנויים בוץ וקש, לאלה אשר אוהבים את הנופים עוצרי הנשימה של מפלי ויקטוריה ומצוקי גרניט ואבן חול של שמורות הדרום, אשר ערוצי נחליהם יורדים אל נהר הלימפופו, לאלה אשר אוהבים להתחכך בפילים, ג'ירפות ואין סוף אנטילופות, זימבבואה זה המקום בשבילכם!

טיול בזימבבואה

בין שרידיה הדוממים של הממלכה האפריקאית הגדולה ביותר מדרום לקו המשווה ובכלל, של כלל אפריקה השחורה, זימבבואה הגדולה הינה דוגמא יחידה מסוגה במרחב זה שבו הקימו סוחרים שחורים עיירת סחר כבירה, אשר שלחה זרועותיה עד המזרח הרחוק ופרס.
שילוב נפלא של היסטוריה עקובה מדם, בו מנסה האדם הלבן להעמיק דריסת רגל אל מה שאז חשבו שזו ארץ שבא המבורכת. אל מול חייליו של ססיל רודס, עמד לובנגולו מלך זולו הגדול, שבני שבטו נלחמו מלחמת אין ברירה בקולוניאליזם, ונוצחו.

טיול לזימבבואה

זימבבואה זו רודסיה, מדינה שכללה גם את זמביה של היום, חזון של איש אחד, רודס, אשר על שמו נקראה. בין האתרים הקולוניאליים ואנדרטאות ההנצחה שהינן חוויה בפני עצמה, שמורות החי אשר נראות כאילו שכחן האל, והינן בית לטורפים הגדולים של אפריקה, פילים, אנטילופות, היפופוטמים ועוד רבים, כל אלו הופכים את הטיול למושלם!

בשמורת מטובו הציורית התיישבו אנשים כבר לפני אלפי שנים והשאירו את חותמם בציורי הקיר המרשימים ביותר באפריקה הדרומית. בבריכות המים הטבעיות של שמורת גונארזו רובצים סוסי יאור גדולים אשר את מנוחתם מפריעה רק שעטת הפילים החוצים את הנהר.
כשעמד דייוויד ליבינגסטון על המצוק מעל מפלי "מושי או טוניה" נעתקה נשימתו ואמר, "מראה כזה בוודאי נצפה על ידי מלאכים ממרום", ולאחר מכן קרא למקום מפלי ויקטוריה, על שם המלכה.

טיול בהתאמה אישית לזימבבואה

בטיול שלנו נבקר בכל המקומות הללו ועוד. הטיול בנהיגה עצמית, ברכבי 4×4 מצויידים היטב, הלינה היא בלודג'ים ובאתרי קמפינג, הקבוצה איכותית ומצומצמת.
והכי חשוב… החוויה – גדולה מהחיים.

הטיולים שלנו לזימבבואה:


 

גלריית תמונות

נשמח לענות על כל פניה...

הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים