טיול במצרים לאורך הנילוס

טיול באתריה הקלאסיים של מצרים והפלגה על הנילוס הרוגע אשר חוצה את המדבר.

בטיול במצרים נבקר באתרים מרשימים ביותר כמו מקדשי כרנך, סכר אסואן, אבו סימבל של רעמסס, נסייר סיור תת קרקעי בעמק קברי המלכים, שם נראה את ציורי הקיר אשר השתמרו להפליא. נראה את עיר הבירה הדחוסה, בה מבקרים בשוק אל חלילי הסואן, בעיר המתים, במסגד מוחמד עלי בפירמידות עוצרות הנשימה של גיזה וכמובן במוזיאון קהיר, המוזיאון הטוב בעולם.

פרטי הטיול:

מסלול

יום 1 – הגעה לקהיר – העיר העתיקה

נצא מישראל בטיסת בוקר לקהיר. בשדה נפגוש את המדריך המקומי שלנו ואת הרכב, ונשב לארוחת צהריים במסעדה מקומית. לאחר מכן, נבקר במצודת צלאח א דין מתקופת ימי הביניים ובמסגד מוחמד עלי אלבסטר מהעתיקים והמפורסמים בקהיר (המכונה כך בשל השימוש בשיש אלבסטר לחיפוי קירותיו).

לינה במלון Steigenberger Al Tahrir  בו נלון במשך כל ימי שהותנו בקהיר.

כלכלה: צהריים במסעדה, ערב במלון.

יום 2- לוקסור – מקדשי כרנך ולוקסור

מוקדם מאוד!! בבוקר נצא לשדה התעופה על מנת לתפוס את הטיסה ללוקסור (07:30-08:35). נתחיל בסיור בגדה המזרחית במקדשי כרנך – נתרשם מגודלם ועוצמתם של האובליסקים, העמודים, הספינקסים, ומהדרך עליה הוצבו לא פחות מאלף פסלים לאמון-רע. נעמוד מול פיסלו של תות אנך אמון ושל תחותמס השלישי, כובש מגידו.  בצהרים נגיע לצ'ק אין וארוחת צהריים ראשונה על הספינה שלנו Tulip בה נשהה  4 לילות.

לפנות ערב נצא לביקור במקדשי לוקסור. נשוב לארוחת ערב וללינה על הספינה.

כלכלה: ארוחת בוקר ארוזה מהמלון, צהריים וערב על הספינה.

יום 3 – לוקסור עמק המלכים – הפלגה לאדפו

הבוקר נבקר בגדה המערבית ב"עמק המלכים": כאן בעמק הנסתר, נקברו המלכים הפרעונים בני הממלכה החדשה בהיכלים תת קרקעיים, שעל קירותיהם עיטורים בצבעים עזים, דמויות מיתולוגיות וכתבי ספר המתים. העיטורים נראים כאילו נעשו אתמול. נבקר בדיר אל בחרי (המקדש המפואר של המלכה הפרעונית חאתשפסוט).

לפני הצהריים נתחיל בהפלגה בנילוס במעלה הזרם לכיוון דרום. אחה"צ יוקדש למנוחה, הרצאות קצרות והסברים של המדריכים על הסיפון.

כלכלה: כל הארוחות על הספינה.

הערה: סדר הביקור באתרים באזור לוקסור יכול וישתנה על פי שיקולי המדריכים/אילוצים כאלה ואחרים.

יום 4 –  מקדשי אדפו וקום אומבו

נתחיל את הבוקר עם רכיבה על כרכרות כשבדרך אנו רואים את החיים האמיתיים של הכפריים לאורך הנילוס, מטרתנו היא להגיע לביקור במקדש אדפו,  אחד השמורים ביותר במצרים המוקדש לאל הורוס. בגילופי הקירות במקדש זה, ניתן לראות חלקים נכבדים מהמיתולוגיה המצרית הקדומה ואת עלילות הגבורה של המלך תלמי. אפילו קליאופטרה מגולפת כאן על קירות המקדש.

נחזור לצהריים בספינה ונמשיך בשייט אל המקדש בקום אומבו, אשר נמצא ממש על המים. מקדש זה משמר הירוגליפים מיוחדים במינם המעידים על פריצת דרך מדהימה בענייני טיפולים רפואיים במצרים הקדומה. נתרשם מהגילופים ומגודלו העצום של המקדש, שגם הוא אתר בלתי נשכח. נפליג במעלה  הנילוס ונראה את החקלאים בשדות, עופות המים ובכלל את אווירת החיים על גדות הנהר. ארוחת ערב והמשך הפלגה לכיוון אסואן.

כלכלה: כל הארוחות על הספינה.

יום 5 – אבו סימבל – אסואן

מוקדם מאוד בבוקר (05:00) נעזוב את הספינה וניסע באוטובוס לביקור באבו סימבל (כאן נבנה מקדש עבור רעמסס ה – 2 ואשתו נפרתרי. זהו אחד המונומנטים המדהימים במצרים. נראה את פסלי רעמסס, אשתו וילדיו. על גילופי הקירות נראה את התבליטים המייצגים את הישגיו בשדה הקרב ועל שולחן המשא ומתן בחתימת הסכם שלום עם אויביו. נראה את מקדש נפרתרי, אשר גם הוא חצוב בסלע,  ובאופן יוצא דופן, פיסלה נושק לגובהו של פסל בעלה. לאחר הביקור, נשוב בנסיעה לספינה לארוחת הצהריים.

אחה"צ נצא להפלגה עם פאלוקות בנילוס אל האי אלפנטיין. על האי שרידים רבים הקשורים למתחם האל כאנום – פטרון האשדות. נראה את הנילומטר לפיו גבו המצרים מיסים מהחקלאים ועוד. לבסוף נבקר בכפר הנובי השוכן לגדת הנהר, כפר ציורי ביותר המשמר סגנונות בנייה עתיקים ושוק ססגוני ביותר.

כלכלה: כל הארוחות על הספינה.

יום 6 – אסואן – האובליסק הלא גמור – האי פילה

נתעורר בבוקר באסואן. לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נעזוב את הספינה בפעם האחרונה ונצא לביקור בסכר הגדול על הנילוס, סכר אסואן. הסכר המרשים אוגם את הנילוס בעמק ענק והאגם המלאכותי נחשב לגדול בעולם. נראה את ייצור החשמל, אנדרטת סאדאת ונצפה אל האשד הראשון בנהר. לאחר מכן נבקר במחצבות האובליסק הבלתי גמור אשר בלב העיר, מכאן חצבו המצרים את האבן ממנה בנו את רוב מקדשי מצרים.

נבקר בבית הקברות הפאטימי הציורי ונמשיך לביקור באי פילה, כאן בנה תלמי השני פילדלפוס מקדש לאלה איזיס. נשוט בסירה אל המקדש אשר על האי הקטן, מקדש שמצב השתמרותו מעורר השתאות. נראה את התבליטים עליהם מופיעים איזיס, חתחור ותלמי. נבקר בקודש הקודשים ונתרשם מהאסתטיקה המאפיינת את המקדשים המצרים ההלניסטים. אחה"צ נגיע לשדה התעופה ונעלה על טיסה לקהיר (15:50-17:15).

ארוחת ערב לינה במלון שלנו בקהיר.

כלכלה: בוקר ארוזה, צהריים בספינה, ערב במלון.

יום 7  –  יום מלא באתריה של קהיר

באתר הפירמידה המדורגת של סקארה: הפירמידה הראשונה בעולם!!!  פורץ הדרך היה מהנדסו של פרעה ג'וסר, אשר בנה כאן את המבנה המתוכנן הראשון בעולם. נראה את הפירמידה המדורגת, נבקר בקברי הפרעונים והכוהנים של השושלת הקדומה ונתרשם מהעושר המדהים של תבליטים ועיטורים אשר על קירות ההיכלים. נמשיך לביקור ברמת גיזה בה מצויה, בין השאר, הפירמידה הגדולה של פרעה כאופס, פירמידה אשר נחשבת לאחד משבעת פלאי העולם הקדום. נבקר בחורבות ממפיס ונחזה בפסל הענק של רעמסס השני ובספינקס.

אחרי הביקור ניסע לארוחת ערב ולינה במלון שלנו.

כלכלה: בוקר במלון, צהריים במסעדה, ערב במלון.

יום 8 – יום מלא באתריה של קהיר

הבוקר נבקר במוזיאון הארכיאולוגי של קהיר – סיור מודרך בן מס' שעות. במוזיאון מוצגים כ- 136 אלף ממצאים מדהימים ועוצרי נשימה, הפסלים העצומים, האסטלות, המזבחות, המומיות וכמובן, הממצאים מקברו של תות אנך אמון. הביקור במוזיאון הינו אחת האטרקציות המרגשות בטיול.

*במידה והמוזיאון הגדול החדש בעיר יהיה פתוח, נבקר גם בו. מכאן נמשיך לביקור בעיר בעתיקה של קהיר.

נתהלך בסמטאותיה ונבקר בכנסייה הקופטית (הכנסייה התלויה), במסגד אמיר בין אס ובבית הכנסת בן עזרא בו התגלתה הגניזה הקהירית, אשר שפכה אור על התנהלות הקהילות היהודיות במאות שלאחר הספירה.

אם יישאר לנו זמן וכוח נסייר בשוק חאן אל חלילי  (לא לבנות ציפיות בעניין זה בבקשה).

בערב נצא לארוחת סיום על ספינה בנהר עם ריקודי בטן. לינה כמו בלילה הקודם.

כלכלה: בוקר במלון, צהריים במסעדה, ערב על ספינה בנילוס.

יום 9 – בחזרה הביתה

העברה לשדה התעופה לטיסה בחזרה לארץ

תאריך ומחיר

צרו קשר לתכנון טיול בהתאמה אישית

כלול/לא כלול

המחיר כולל:

 • מדריך ישראלי מעולה
 • טיסות בינלאומיות: ת"א-קהיר- ת"א
 • 2 טיסות פנימיות: קהיר-לוקסור, אסואן -קהיר.
 • לינה בקהיר בבית מלון ברמת 4 כוכבים מרשת בינ"ל כמפורט, או דומה לו.
 • 4 לילות על הנילוס בספינה ברמת 5 כוכבים Deluxe
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא מארוחת צהריים ביום 1 עד ארוחת בוקר ביום 9.
 • מדריך מצרי דובר אנגלית
 • כניסות לאתרים כמפורט
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג
 • טיפים לנותני שירות מקומיים

 המחיר אינו כולל:  

 • הוצאת ויזה למצרים (תהליך שלוקח בין שבועיים לחודש) – נקשר אתכם עם חברה המטפלת בהוצאת הויזה – בעלות של 270 ₪ לאדם.
 • ביטוח מטען ובריאות. מומלץ לעשות ביטוח שיכלול גם כיסוי עלויות בידוד ו/או חו"ח אישפוז בעטייה של המגפה.
 • הוצאות שיחולו בגין מגפת הקורונה ובכלל זה בדיקות, אגרות וכל דרישה שתהיה בישראל ו/או במדינת היעד הנוגעת למגפה.
 • הוצאות אישיות, אקסטרות וכל פריט אחר שלא הוזכר כנכלל בעלות
 • משקאות מכל סוג
 • כניסה לאתרים שאינם כלולים בתוכנית
 • כביסה, טלפון, בידור, מופעים שאינם מפורטים בתכנית וכד'.
 • תוספת לאדם יחיד בחדר.
 • דמי צילום

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

 • תשלום ראשון של 30% מעלות הטיול, עם אישור ההצעה. תשלום זה כולל דמי הרשמה בסך 250$ לאדם.
 • תשלום שני ע"ס 50% מעלות הטיול – ישולם עד חודש לפני היציאה לטיול.
 • תשלום שלישי ע"ס 20% מעלות הטיול – ישולם עד שבוע לפני הנסיעה.
 • ניתן לשלם  בהעברה בנקאית
 • כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה ביום ביצוע ההעברה.

 תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (250$). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 61 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 60 עד 30 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה 20%  ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 60% ממלוא מחיר הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד 60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.

שימו נא לב – התוכנית כוללת אתרים רבים ומגוונים. ייתכן ולא לכולם נספיק להגיע וזאת בגלל גורמים אשר אינם תלויים בנו כמו: עומס תנועה כבד – דבר שמאפיין את מצרים בכלל ואת קהיר בפרט, איחורים בטיסות פנימיות ו/או בינלאומיות, פקידי גבול ו/או אחרים שיעכבו אותנו ועוד משתנים, אשר מניסיוננו יכולים לקרות במצרים ולשבש את הלו"ז והתוכנית. הבא לטייל במצרים, בייחוד לאחר תקופה ארוכה בה לא טיילנו בה, ראוי שיתאזר בסבלנות ואורך רוח עודפים.

התנהגות במצרים: הנכם מתבקשים לנהוג במקומיים בנימוס ובאיפוק ולא לנסות לחנכם !!!

אזהרת מסע – על פי הידוע לנו, קיימת אזהרת מסע למצרים שהוציא המטה ללוחמה בטרור. אם החלטתם להרשם לטיול בכל זאת, אתם עושים זאת על אחריותכם בלבד.

ביטוח נסיעות –  חברתנו ממליצה למטייליה לעשות ביטוח נסיעות במועד ההרשמה לטיול. במקרה של ביטול השתתפותכם/ביטול הטיול,  מסיבות המפורטות בפוליסה, תוכלו לדרוש מחברת הביטוח החזר כספים אשר שולמו על ידכם ולא הוחזרו מגורמים בחו"ל/חברות תעופה/כל גורם אחר ששולמו לו כספים על חשבון הטיול.

טיסות – המחיר שאנו נותנים מבוסס על מחירים ידועים כעת. שינוי במחיר על ידי חברות התעופה יביא לשינוי במחיר הטיול, לטוב או לרע.

גלריית תמונות

 

נשמח לענות על כל פניה...

מידע למטייל - טיול למצרים

הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים