טיול למדגסקר – אי הלמורים

מדגסקר הוא האי הרביעי בגודלו בעולם, אחרי גרינלנד, גינאה החדשה ובורניאו. האי נמצא באוקיינוס ההודי, מזרח לאפריקה.

טיול בתפירה אישית למדגסקר – קטע הים בינו לבין אפריקה נקרא תעלת מוזמביק והמרחק מהאי ליבשת הוא כ 400 קילומטרים. להבדיל משכניו הוולקאנים מאוריציוס, ראוניון, רודריגז  וקומרוס, נוצר מדגסקר כתוצאה של ניתוק ונדידת יבשות. מרבית יערות הגשם שבו צומחים ברצועה המזרחית שם נבקר, מזג האוויר קריר יותר במקומות הגבוהים של הרמה המרכזית ובמערב משתרעים מישורים ורמות נמוכות. האדם הגיע למדגסקר לפני כ-2,000 שנה, מתיישבים ממוצא אפריקני ואינדונזים. מאז יושב האדם באי נעלמו מינים רבים שניתן למוצאם כמאובנים בלבד. עם זאת, עושרו של האי במגוון המינים מעורר פליאה, מה שהופך את הטיול במדגסקר לחוויה בלתי נשכחת.

פרטי הטיול:

מסלול

יום 1- טיסה לאנטננריבו – Antananarivo בירת מדגסקר

נצא בטיסה מת"א לאדיס אבבה ובטיסת המשך למדגסקר. ננחת בשדה התעופה בבירה Antananarivo (המקומיים פותרים את הצורך בשימוש בשם הארוך ומקצרים ל – טאנאה). נתקבל בשדה על ידי המדריכה המקומית שלנו קלאודיה ונצא למלון שלנו במרכז העיר. לאחר התאקלמות קצרה ומנוחה נצא רגלית להתחיל לחוש את העיר והאנשים. לינה במלון Palissandre

יום 2  Antsirabe Ambositra→ Antananarivo
(270 ק"מ / 5.5 שעות נסיעה)

היום אנחנו עוזבים את טאנה ומתחילים לנסוע דרומה.  התחנה הראשונה שלנו היום תהיה  עיר הכורים אנצירבה ((Antsirabe. בדרך נראה את בני המרינה, אחד משבטי האי, שמקורם האסיאתי ניכר היטב בפניהם, נראה את הטרסות, גידולי האורז המסורתיים, גידולי הגפן והיין.  נפגוש גם את אנשי הבטסילאו (הבלתי מנוצחים), שבט של חרשי עץ מעולים, המאכלסים את הרמות הגבוהות של האי, כמעט תמיד שמרו על אוטונומיה כפי שמעיד עליהם שמם. נאכל צהרים בעיר ולאחר מכן נמשיך דרומה אל יעדנו הסופי היום העיירה השלווה אמבוסיטרה(Ambositra)  המשמשת מרכז גדול לכפרי ה – Zafimaniry אשר מרכזים בה את תוצרתם, בעיקר עבודות עץ. כמו כן משמשת העיירה מרכז למיסיונרים בנדיקטאנים אשר מחזיקים בכנסיה ובית ספר במקום. כפרי האזור בנויים עץ וידועים כעבודות אומנות בפני עצמם.
נסייר בכפרים רגלית ונתרשם מיצירות האומנות ובני הכפר השלווים. נלון באמבוסיטרה במלון צימרים חמוד La Artisan      

יום 3 – Ambositra → Ranomafana
(140 ק"מ 3 שעות נסיעה)

נמשיך בבוקר בנסיעה דרומה בנופים עוצרי נשימה, אל עבר שמורת הטבע ראנומפנה. נעבור במעבר ההרים של פסגת איבינטי, הר שהינו המקור העשיר ביותר לאבני החן והברקת בסביבה.
בצהריים נגיע אל פאתי שמורת הטבע – יער הגשם הטרופי של Ranomafana, הנמצא ממש בקדמת עמק Namorona, במרכזה של ארץ ה Tanala. Ranomafana הוכרז כפארק לאומי לשימור משתי סיבות עיקריות: לשמר את האוכלוסייה המגוונת של החי והצומח ולהפחית את התערבות האדם במערכת האקולוגית הייחודית של המקום. את יתרת היום נבלה בכפר הקרוי על שם השמורה ובמעיינות החמים שלו. לינה ב Thermal Ranomafana

יום 4 – Ranomafana

בבוקר נצא לסיור רגלי בשמורה ברמת קושי בינוני. שמורת ראנומאפאנה היא אחת השמורות המטוילות ביותר במדגסקר, משתרעת על שטח של 400 אלף דונם ומשמרת בקרבה את נופי יערות הגשם במיטבם!
נפגוש בלמורים המופלאים של מדגסקר: בשמורה 12 מינים של הקופיפאים החמודים האלה. נראה מגוון של שממיות זנב עלה, זיקיות (חמישים אחוז ממיני מהזוחלים המופלאים הללו בעולם, נמצאים במדגסקר!). נהלך על הגבעות הירוקות, נחצה נחלים, נראה את המגוון העצום של הסחלבים, דקלי גשם והבמבוקים הענקיים.
ארוחת צהריים נאכל במלון. לאחר רדת החשיכה, נצא לסיור רגלי לילי ביערות הגשם, אשר בשולי השמורה. בסיור ננסה לפגוש בפעילי הלילה כגון הפוסה, אחד היונקים הטורפים ה"גדולים" האחרונים באי, צפרדעים וזיקיות ליליות.
לינה כמו בלילה הקודם.

יום 5 Ranomafana → Fianarantsoa Ambalavao →  Ranohira
(340 ק"מ 6 שעות נסיעה)

יום נסיעה ארוך דרומה ומערבה. לאט לאט, אנו עוברים מאקלים של יערות הגשם אל הנוף המדברי יותר של מדגסקר, סביבנו הקרקע מתחלפת מאבני יסוד מותמרים אל אבן החול הצבעונית. נבקר בעיר פיאנארנטסואה, (בקיצור, פיאנה). העיר היא בירת שבט הבטסילאו. שבט זה, השלישי בגודלו באי, התנצר כמעט כולו, אך בין הסקרמנטים ניתן לפגוש בטקס הפאמאדיחאנה, טקס המתים המדברים, שהוא יחיד במינו ומשמר ריטואל קדום ומרתק (לעיתים נדירות אנו מוזמנים לכזה דבר, אין הבטחה).
העיר פיאנה היא בירת מחוז שהוקמה על ידי המלכה המאלאגשית רנאבאלונה הראשונה, ומוקפת באזור הפורה ביותר באי. סביב העיר גידולי תה וכרמי יין. כמו כן, העיר מהווה את מרכז הפעילות המסיונרית הקתולית באי. נטייל באזור העתיק בעיר, נראה את הקתדרלה הגדולה, את השווקים ועוד.
נמשיך דרומה אל העיירה אמבאלבאו הידועה בשוק הזיבו שלה (זיבו = סוג הבקר אותו מגדלים במדגסקר), כמו כן, המקום משמש לטווית תכריכי המשי איתם נהוג לעטוף את המתים בטקסי הפאמאדיחנה.
נבקר באטרקציה הגדולה באזור, תעשיית הנייר של בני שבט האנטימורו. תעשיית הנייר במקום נחשבת לאומנות אשר נשמרת במדויק מהמאה השמינית לספירה.
נמשיך דרומה, סביבנו מתנשאים הרי גרניט אדירים. נצא למסלול רגלי קצר בשמורת אנג'ה הפרטית. כאן בין סלעי הגרניט הענקיים, נראה את למורי הקטה (המלך ג'וליאן מהסרט מדגסקר הוא למור קטה. חובה לראות הסרט לפני הטיול). כמו כן, נבקר במכרות Ilakaka . בשעות הערב נגיע אל העיירה ראנוהירה אשר ממוקמת בשולי שמורת איסאלו ללינה ב Hôtel Le Jardin du Roy Isalo

יום 6 – שמורת Isalo

נבלה כל היום  בפארק הלאומי Isalo – אזור יפיפה עם נוף יוצא מגדר הרגיל המתאפיין באבני חול שרוחות סוערות וגשמים יצרו מהן צורות מפוסלות.
שמורת איסאלו ממוקמת באזור המדברי והדרום מערבי של האי. הנוף הוא של  קניוני אבן חול נפלאים ובהם נאות מדבר, דקלים, בריכות שכשוך מעולות והמון מפגשים בחי וצומח האנדמי למדגסקר.
נצא בבוקר לטיול רגלי של ארבע שעות, ננסה למצוא מקלונאים, נראה אבן חול צבעונית, קיני טרמיטים, צמח מופלא הנקרא רגל פיל, נשתכשך בבריכות הקרירות ועוד הפתעות רבות. אחר הצהריים נצא לעוד טיול באזור של שעתיים וחצי. סיכוי מעולה לראות למורים חומים באים לשתות, להקות ארבה המחשיכות את השמיים (אזור זה מוכה ארבה) ו"ליאנות", שורשי אוויר המשתרגים ויוצרים דוגמאות וקשרים העולים על כל דימיון. בסוף היום  נחזור למלון לאחר צפייה בשקיעת השמש המרהיבה בנופי הפארק.

יום 7 –  Ranohira → Toliara → Ifaty
(270 ק"מ 4.5 שעות נסיעה)

נדרים אל הפינה הדרום מערבית של האי. מעל נופים המלאים בקוצים המדבריים, מתנשאים שמונת מיני עצי הבאובב הנפלאים של מדגסקר. נצטלם ליד אחד. נבקר בכפר ליאקקה, כפר כורים, אשר תושביו עוסקים כולם בכריית הספיר באזור. בדרך לעיר החוף טוליארה נראה את תעשיית השרף המקומי, אותו מבשלים בחביות בצידי הכביש והוא נעשה ממוהל של קני סוכר ומצמחים אחרים המשמשים תמהיל.
נבקר בגן הבוטני d'Antsokay  ונלמד על הצמחיה האופיינית לחלק זה של דרום מדגסקר. לאחר מכן נגיע לחוף Ifaty – לינה ב Les Dunes D'ifaty

יום 8 – Ifaty → Toliara Antananarivo

נטוס אל הבירה טאנה ונצא לביקור בחוות הקרוקודילים. נמשיך לסיור בעיר הבירה, נסייר רגלית בחלקה העתיק הממוקם על גבעה נישאת, ממנה נשקף נופה של העיר ועליה ניתן לראות את קריית השלטון מימים עברו, מבנים קולוניאלים וארמון בית המלוכה. נראה בפאתיה של העיר את תעשיית לבני הבנייה, לבני בוץ ותבן אותן מייצרים בשיטות מימי המקרא. נראה את הכובסות בנהר ונבקר בשוק המקומי בו ניתן למצוא מאובנים מעובדים המגיעים מכל רחבי האי, ביצי עוף הפיל שנכחד לפני 100 שנה, מגוון עבודות יד, ריקמות ועוד והכל במחירים מצחיקים.
לינה במלון Palissandre

יום 9 –Antananarivo Antsiranana Montage d’Amber  (היום נסיעות קצרות)
נטוס אל השפיץ הצפוני של האי, אל מפרץ דיאגו סוארז. האזור הררי מחד, עם  ים כחול וחוף נהדר הנחשב כשני רק לחוף של ריו דה ז'נירו בברזיל מאידך. שבט ה-  Antakarana ילבשו את בגדיהם עזי הצבע כדי שנרגיש מאוד אקזוטיים. בעיר דייגו סוארז (היא היא אנטיסירננה –יש כמעט לכל עיר במדינה 2 שמות, מלגשי וצרפתי כך שאסור להתבלבל או להבהל כשמרימים עיניים אל שלטי ההכוונה בשדה התעופה ולא מוצאים את הטיסה לדיגו סוארז –מן הסתם יהיה כתוב אנטיסרננה. או להפך…)  אשר על המפרץ, התחולל קרב דמים בימי מלחמת העולם השניה, שנמשך חצי שנה ויום, בין הצרפתים של ווישי והיפנים ובין אנגליה. כיום, עדיין נראים אתרי התותחים המבוצרים בסביבות העיר. מעל בתי העיר נראים היטב צריחי המסגדים. זהו  המקום היחיד באי שבו נוכחות איסלאמית, עוד מימי סחר העבדים שניהלו כאן הערבים במאה השמינית לספירה.
נטייל ב Montagne des Français ונמשיך בנסיעה אל עבר הר אמבר המתנשא מעל העיר, מדרום לה. בליבו של ההר שמורת יערות גשם. התנועה שלנו בצפון תהיה ברכבי 4X4 מרווחים עם נהגים מקומיים !!!
לינה ב Nature Lodge

יום 10  – Montage d’Amber Ankarana

(120 ק"מ 3 שעות נסיעה)

הבוקר נהלך בשמורה, נראה את שיח חצוצרות המוות, זיקיות ננסיות, הקטנות בעולם, גודלן אינו עולה על גודל ציפורן של  זרת, נראה את הסחלבים המטפסים, למורי צווארון ושממיות זנב עלה. לאחר מכן נצא מהר אמבר דרומה בנוף כפרי טרופי למחצה. דקלי הנווטים, עצי קשיו ודקלי שמן מעטרים את הנוף. נראה את הכפריים יושבים בחצרותיהם ושוברים אבנים גדולות לאבנים קטנות בפטיש, לתעשיית הכבישים. נצא ברכבי 4X4 לאזור זקיפי החול האדומים, אתר קסום ומפתיע. נצא להליכה רגלית קצרה באזור ונתרשם מהגיאולוגיה המייחדת אותו. נמשיך דרומה, נחצה נחלים ונהרות, נראה את הדייגים, הכוסות והחיים ליד הנהר. באזור זה נמצאים תניני הענק של האי. לקראת ערב נגיע אל הלודג' שלנו הממוקם ליד שמורת הקארסט האדירה, אנקרנה, הצינגי הגדול. לינה ב Ankarana Lodge

יום 11 – Ankarana

שמורת אנקרנה משתרעת על שטח של מאתיים אלף דונם ובה נופי קארסט עוצרי נשימה. משטחים אדירים של אבן גיר שעברה תהליך טבעי של המסה, הפך את חבל ארץ זה של מדגסקר לאחד המוזרים והמעניינים באי.
המקומיים מכנים את המקום "צינגי" – "ללכת על קצה אצבעות" בשפה המלגשית. חלקו העליון של הנוף חידודים של גיר קשה ובין החידודים סדקים עמוקים שתחתיתם מערות זקיפים ענקיות.
נקדיש יום זה למסלול רגלי בשמורה, נהלך על גשרים התלויים מעל קניוני הצינגי, סיכוי מעולה לפגוש בלמורי קטה, בלמורי הכתר, סיפאקות ולמורי ספורטיבה. נכנס למערת עטלפים מרשימה, אולי אפילו נלטף עטלף.
נמיות זנב טבעת הבאות לגנוב את מזונו של התייר הוא דבר של מה בכך באנקרנה. נראה את עצי הבאובב המאפיינים אזור זה, וכן עקרבים ונחשים. לינה כמו בלילה הקודם.

יום 12  –Ankarana Ankify Nosy Be

לאחר ארוחת בוקר בלודג' ניסע לאנקיפי (Ankify) ונהנה מנוף החוות שבדרך. מאנקיפי, כפר קטן הממוקם על החוף,  מפליגות סירות אל האיים הלוויאניים הממוקמים אל מול חופי צפון מזרח מדגסקר. נפליג לאי הגדול נוזי בה (איNosy=) , אי שהפך לריביירה של ממש, כבר בתקופת השלטון הצרפתי.  עם התקרבנו לחוף נראה את מטעי הווניל הכה מפורסמים של האי, ענף אוטנטי שהולך ונעלם מהעולם עקב תחליפיו הרבים הממלאים את המדפים בשווקים. כמו כן, נראה את עצי הקפה וגידולי הקקאו ממנו מייצרים שוקולד. נלון 2 לילות על חוף הים ב-  Manga Soa Lodge.

יום 13 – Nosy Be

הבוקר נצא לסיור היכרות באי כולל סיור מודרך בשמורת לוקובה (Lokobe) – פארק זואולוגי ובוטני בו מגוון רב של צמחים ובעלי חיים, מהם כמה אנדמים (נשוט הלוך ושוב מהמלון).
בהמשך היום ניתן לעשות פעילויות נוספות באי, כגון צלילה או שנורקלים, שייט לאי סמוך וכדו'.
נוזי-בה הינו אי טרופי יפהפה המכוסה עצי קוקוס, עם חופים לבנים ובעלי חיים מיוחדים אנדמיים לאי כגון: למורים, איגואנות, מגוון ציפורים נדירות ועוד. במים סביבו (וכמו כן באיים השוכנים לידו) יש מגוון רחב של בע"ח ימיים ואלמוגים מרהיבים ולכן מהווה מקום אטרקטיבי לצלילה. מנטות גדולות, לוויתן כריש, טייגר פיט,  קלאון פיט, צלופחים וברקודות  הינם רק חלק מההפתעות המצפות ליורדים מתחת למים.
נוזי בה הוא ריווירה אמיתית והמקום טוב גם למנוחת אחה"צ סתם על חוף חול לבן. לינה כמו בלילה הקודם.

יום 14 –  Nosy Be Antananarivo

בוקר נינוח במלון.  לקראת צהרים איסוף ונסיעה לשדה התעופה כדי לתפוס את הטיסה שלנו חזרה הביתה, מנוזי בה לאדיס אבבה ובטיסת המשך לישראל.

תאריך ומחיר

צרו קשר לתכנון טיול בהתאמה אישית

כלול/לא כלול

העלות כוללת:

 • טיסות בינ"ל: ת"א-אדיס אבבה-אנטננריבו / נוזי בה- אדיס אבבה- ת"א עם אתיופיאן איירליינס
 • מדריך ישראלי מעולה מצוות חולות נודדים
 • מדריך/ ה מקומית דובר/ת אנגלית
 • אוטובוס צמוד בימים 1-8 כולל: הוצאות נהג, דלק, ביטוחים.
 • הסעות אל/מ שדה התעופה
 • רכבי 4X4 עם נהגים מקומיים בצפון (ימים 9-12)
 • לינה במלונות ברמה טובה על בסיס כלכלה מלאה: א. בוקר, צהריים וערב
 • שיט ביום 12
 • מדריך מקומי וכניסות לאתרים בכל השמורות והפארקים המוזכרים בתכנית: Ranomafana, Isalo, Anja Park, Arboretum d’Antsokay and in Ranomafana, the thermal pool in Ranomafana, Montagne des Français, Amber Mountain, Ankarana Reserve, Lokobe Reserve
 • 2 טיסות פנים במדגסקר, כמצוין בתכנית
 • מיסים מקומיים
 • טיפים למקומיים
 • מים מינרלים (שני בקבוקי 1.5 ליטר ליום לאדם)

המחיר אינו כולל:

 • חיסונים ותרופות על פי דרישת משרד הבריאות
 • הוצאת ויזה אם נדרשת
 • אתרים שאינם כלולים בתוכנית
 • פעילויות שאינן כלולות במפורש בתוכנית
 • ארוחות שאינן מצוינות ככלולות
 • הוצאות אישיות – אקסטרות בבתי המלון, קניות, בידור, כביסה.
 •   משקאות מכל סוג (קלים, אלכוהול, יין) פרט למים על הרכבים, אשר כלולים במחיר.
 • ביטוח מטען ובריאות.
 • תוספת לאדם יחיד בחדר.

תוקף הדרכון:  חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

חיסונים: יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית או למרפאת מטיילים ולהתייעץ עימם לגבי חיסונים נדרשים.
יש להביא איתכם לטיול את פנקס החיסונים.

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

 • תשלום ראשון של בסך השווה ל 30% מהתמורה בעת ההרשמה לטיול.
  תשלום זה כולל דמי הרשמה בסך 180€ לאדם. במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.
 • תשלום שני ע"ס 50% מעלות הטיול – ישולם עד 3 חודשים לפני היציאה לטיול.
 • תשלום שלישי ואחרון ע"ס 20% מעלות הטיול – ישולם עד חודש לפני היציאה לטיול .
 • ניתן לשלם במזומן / המחאה / העברה בנקאית או לחלק ל 2 תשלומים שווים עוקבים בכרטיס אשראי.
 • לתשלום באמצעות כרטיס אשראי ויזה תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2% + מע"מ / בכרטיסי ישראכרט או אמריקן אקספרס תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2.5% + מע"מ / בחלוקה לתשלומי קרדיט תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2% + מע"מ / כל כרטיס אשראי שאינו ישראלי יחויב בעמלה ע"ס 3.5% + מע"מ.
 • כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה, ביום ביצוע ההעברה.

 תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (180€). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 91 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות פנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברת התעופה במדגסקר.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 90 עד 61 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה 25% ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות פנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברת התעופה.
 • במקרה של ביטול במהלך 60 הימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 30 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 50%  מעלות הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות פנימיות, בהתאם לתנאי הביטול של חברת התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 80% ממלוא מחיר הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד 60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.

תנאים כלליים

גלריית תמונות

 

נשמח לענות על כל פניה...

מידע למטייל - טיול למדגסקר

הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים