טיול למרוקו

פנטזיה מרוקאית מהסרטים – אל הקסבות בשולי האטלס, הדיונות בסהרה, סמטאות ה"מדינות" בערים, האוכל המדהים ומקומות הלינה האותנטיים

טיול בהתאמה אישית למרוקו – אל ממלכיה אל מגרביה (הממלכה/הארץ המערבית), ארץ השומרת על מסורות עתיקות יומין, ארץ של ניגודים, נוף מדברי והרים מושלגים

פרטי הטיול:

מסלול

יום 1 – תל אביב – אירופה – קזבלנקה – רבאט

טיסת בוקר לרומא וטיסת המשך למרוקו. ננחת בעיר הגדולה ביותר במרוקו, קזבלנקה, עיר שהיא הבירה המסחרית של המדינה. העברה ללינה ברבאט במלון ברמת 5 כוכבים ע"ב HB.

יום 2 – רבאט – פז

את הבוקר הראשון לטיול מאורגן למרוקו, נתחיל את סיורנו ברבאט, עיר הבירה המרהיבה, אשר בה חיו זה לצד זה יהודים ומוסלמים בהרמוניה במשך כ 2,500 שנה. נבקר ברחבת ארמון המלך, נלך אל הגנים האנדלוסים, נהלך בסמטאות המדינה (העיר העתיקה) הצבועות כחול לבן. נעלה אל קסבת דז אודאיה, אשר ממנה נצפה אל המפרץ. נמשיך לביקור במוזוליאום של מוחמד החמישי, שהציל יהודים מרוקאים מפני כיבוש משטר וישי במהלך מלחמת העולם השניה. לאחר מכן נצא בנסיעה לעיר  מקנס, הבירה העיסמאילית המפורסמת בחומותיה (באורך כ 40 ק"מ). נראה את שערי החומות, נבקר באורוות, אשר היוו משכן ל-12 אלף סוסים ונראה את מערכת המים המדהימה  ואת מלאח אל ג'דיד (האזור בו גרו היהודים מחוץ לחומות המדינה).אם נספיק, נצא לגיחה לעיר הרומית העתיקה וולוביליס. עיר זו הייתה אחת המושבות הרומיות הנידחות ביותר בתקופת האימפריה. נסייר ברחובות המרוצפים ונראה את הבזיליקה, בתי הבד, רצפות המוזאיקה המרהיבות ובתי המרחץ, שער הניצחון ועוד. לעת ערב נגיע  לפאז ללינה וארוחת ערב בריאד בתוככי "המדינה" ע"ב HB

יום 3 – פאז יום מלא

היום השני בטיול מאורגן למרוקו יוקדש כולו לעיר פאז, עיר אשר הוקמה על ידי אידריס בסוף המאה ה-8 לספירה, עת לקחה את הכתר של וולוביליס השכנה. העיר הפכה למרכז של תרבות והשכלה באימפריה שהשתרעה מספרד ועד סנגל. מכאן פרצה מלחמת העצמאות וכאן מושב האליטה האינטלקטואלית. פאז, על מסגדיה, המכללות הרבות ואתרי העליה לרגל, נחשבת לעיר המסורתית ביותר במדינה. נסייר בשווקיה של "פאז אל באלי", כלומר, העיר העתיקה, נסתחרר מהמראות, מהריחות ומכמות האנשים האין סופית. נבקר ברובע הבורסקאים, נראה את המכללות "המדרסות" העתיקות. נבקר ברובע היהודי התוסס (מלאח), בבית הקברות ובבית הכנסת העתיק ביותר ששרד בפאז, עד לא מזמן היה נטוש ולאחרונה שוחזר כחלק מפרויקט של יונסקו לשימור מונומנטים מתקופת ימי הביניים בעיר. נראה עוד אחד מארמונותיו של המלך (יש 26 ארמונות למלך במרוקו) ונמצה היטב את העיר. לינה כמו בלילה קודם.  ארוחת ערב במסעדה.

יום 4 – פאז – האטלס התיכון – שולי הסהרה – ארפוד – דיונות מרזוגה

נצא מפאז ליום נסיעה ארוך אך מעניין. נעזוב את העיר ונעלה אל הרי האטלס התיכון. על הפסגות נבחין בארזים האטלנטיים העצומים. בדרכנו נעצור ונפגוש את קופי המקק המרוקאים החביבים. נחצה את המישורים שבין הרי האטלס התיכון לבין הרי האטלס הגבוה ונרד אל המדבר דרך ערוץ ואדי זיז. כבר כאן, בשולי המדבר, נבחין במצודות הבוץ והחול, אשר שימשו וחלקן עדיין משמשות, את שיירות המסחר בין המדבר לים. נשקיף אל הדקליות אשר בערוץ הנחל ונגיע אל העיר ארפוד, לפי הזמן נסייר בקסבה של העיר. לאחר מכן נמשיך אל שיפולי הדיונות של מרזוגה לתחילת פנטזיית הסהרה שלנו שתמשך יומיים. לינה בריאד ע"ב HB

יום 5 –  יום ולילה בסהרה

נתחיל את הבוקר בארוחה טובה בריאד המדברי שלנו, לאחר מכן נעלה על רכבי 4×4 נהוגים בידי מקומיים איתם נכנס לעומק מדבר הדיונות של הסהרה.  ארוחת צהריים במאהל של נוודים בסהרה. אחה"צ נשוב לריאד, נשתה תה וננוח מעט.  לקראת השעות הנוחות נעלה על הגמלים וניכנס לעמוק הדיונות  אל המאהל שנתארח בו הלילה. כל זוג יקבל אוהל מקסים עם מקלחת ומים חמים והעיקר, אתם לבד בעומק הדיונות וחופשיים לשוטט, לטפס, לצלם את הדיונות בזויות השונות של השמש או סתם לנוח בפינת ההסבה המרכזית של המאהל. לינה במאהל בעומק השטח ואירוח ברברי אותנטי בלתי נשכח.

יום 6 – מרזוגה – פוגארות – קניון הטודרה – עמק הדדס – סקורה

עוד יום ארוך ועמוס לפנינו. לאחר ארוחת בוקר ברברית, נצא מחולות מרזוגה לכיוון מערב, בחזרה אל שולי הדיונה, רכובים על  ג'יפים. נראה בדרכנו כיצד הברברים מנסים להתמודד עם נדידת חולות המדבר. נעבור דרך נאות המדבר ונראה אתרי השקיה עתיקים אשר באופן מרתק פועלים עד היום. נצמד אל שולי הרי האטלס ונעלה במעלה עמק נהר הטודרה עד למקום שבו הוא פורץ מבין המצוקים על מימיו הטהורים והצוננים בהם נוכל לטבול. לאחר מכן נמשיך לסיור בעמק נהר הדדס, עמק אשר כולו דקלים וקסבות בנויות חול ובוץ, רובן נטושות. הכמות העצומה של הקסבות אשר פזורות לאורך הנחל נתנו לעמק את השם "עמק אלף הקסבות".  לינה במלון בעיירה סקורה, ע"ב HB 

יום 7 – עיר הסרטים ווארזאזאת – מעבר רכס האטלס – עמק האוריקה בהרי האטלס

הבוקר  נמשיך מערבה דרך העיר ווארזאזאת- Ouarzazate, עיר ציורית לה מראה רומנטי במיוחד, שאומצה על ידי הוליווד, סרטים רבים צולמו בה ובסביבותיה הציוריים ("הפיתוי האחרון של ישו", מרקש אקספרס"' "גלדיאטור"), את העיר סובבים אולפני צילום רבים וללא ספק הוליווד שינתה את פני העיר. נתחיל את היום בסיור בקסבה הנפלאה של אית בן חידו: קסבה שמורה להפליא ובה סמטאות צרות, מגדלי שמירה גבוהים, אסמים מוגנים ורחובות אומנים. הקסבה טובלת בין דקלים ונראית תלושה מסיפורי אלף לילה ולילה. לאחר הסיור נעלה בדרך נוף משגעת  אל טיזינטישקה (פס בהרי האטלס) בגובה 2,092 מ'. מהפס נרד לעבר העמקים הפוריים במורדות האטלס . הנוף משתנה ואנו רואים בצידי הדרך יותר צמחיה, חקלאות וחקלאים מעבדים את שדותיהם ומטעיהם. העיירה נמצאת במרומי האטלס הגבוה ובסמוך לשמורת הטובקל Toubkal National Park. נלון שני לילות במקום קסום באחד העמקים  ע"ב HB

11.5 יום 8  – עמק האוריקה

היום נבלה  בעמק הפורה אשר במורדות האטלס. בין השאר, כיאה לטיול מאורגן למרוקו, נשלב הליכות קצרות, ביקור בכפרים ועוד.  נבקר בכפר הברברי אנראר ונחווה הכנסת אורחים ברברית מסורתית נשתה תה בחיק משפחה ברברית. נעלה במעלה נהר האוריקה ובדרכנו ננסה להיכנס לאחד מהשווקים המקומיים האותנטיים. נעלה רגלית בקניון האוריקה ונצפה במפלים היורדים מהאטלס אל העמק. זה היום שמי שרוצה להיות קצת עם עצמו, לשוטט בשבילי האטלס או סתם להירגע, יותר ממוזמן לעשות זאת. לינה באותו מקום. ארוחת ערב במלון.

ימים 10+ 9 – מרקש העיר האדומה

מגיעים היום אל הדובדבן של סוף הטיול שלנו – העיר האדומה היא מרקש Marrakech (המקומיים קוראים לה מורקש). כשעה נסיעה ואנחנו בעיר. את יתרת היום נקדיש לסיורים רגליים  בעיר המיסטית מרקש, היהלום של הערים האימפריאליות, עיר שהוקמה במאה ה-11 ונועדה להיות המרכז התרבותי והאומנותי של עולם האיסלם. שווקיה של העיר מולאו במגוון סחורות, אירופאיות ואפריקאיות, סחורות אשר יוצרות שלל צבעים וריחות מסחררים. אל העיר נהרו ערב רב של טיפוסים, אשר צובעים את פני כיכרות השוק עד היום, ביניהם, מאלפי נחשים וקופים, קוראים בקלפים, נגני חצר, מספרי סיפורים ועוד רבים. נהלך בשווקים הציוריים, נעמוד למרגלות המסגד, נראה את מערכות המים, נבקר בבית הקברות היהודי, בבית הכנסת ובמלאח בו נמכרים תכשיטים מהטובים במרוקו. נראה את המכללה האיסלמית ונבלה בכיכר המטורפת שלא נרדמת- ג'מע אל פנע, הידועה גם בשם כיכר המתים, לכאן קיבצו את גופותיהם של המוצאים להורג בימים עברו. לינה במרקש במלון ברמת 5 כוכבים למשך שני לילות. בערב הראשון ארוחת ערב במסעדה בכיכר ובערב השני ארוחת ערב אצל משפחה מקומית.

יום 11 – קזבלנקה וטיסה הביתה

נצא בנסיעה לקזבלנקה, העיר הגדולה במרוקו, השוכנת לחוף האטלנטי. ככל שיותיר לנו הזמן, נערוך סיור בעיר, ונאכל ארוחת צהריים במסעדה כשרה אצל הקהילה היהודית בעירלאחר ארוחת הצהריים, העברה לשדה, נמריא מקזבלנקה לרומא, ומשם בטיסת המשך לארץ.

תאריך ומחיר

צרו קשר לתכנון טיול בהתאמה אישית

כלול/לא כלול

המחיר כולל:

 • מדריך ישראלי מצוות חולות נודדים
 • טיסות בחברה סדירה.
 • מסי נמל והיטלים (כפוף לשינויים)
 • מדריכים מקומיים לפי הצורך
 • לינה בבתי מלון 5 כוכבים, ריאדים מקסימים ולילה בשטח במאהל ברברי
 • דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו
 • ג'יפים 4×4 בדיונות
 • טיול גמלים בחולות מרזוגה
 • ארוחות: חצי פנסיון.
 • מיניבוס / אוטובוס תיירים ממוזג צמוד לאורך כל הטיול
 • כניסות לאתרים לפי התוכנית
 • טיפים לנותני שירות מקומיים
 • מים מינרלים לכל הטיול

המחיר אינו כולל:

 • ארוחות צהריים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח רפואי ומטען (חובה לעשות)
 • שינויים בתעריפי שירותי הקרקע בגין הפרשי שערים
 • משקאות קלים יין ואלכוהול.
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

  תוקף הדרכון:  חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום:

 • תשלום ראשון ע"ס 30% מעלות הטיול. התשלום כולל דמי הרשמה ע"ס 250$. במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.
 • תשלום שני ע"ס 50% מעלות הטיול – ישולם עד חודשיים לפני היציאה לטיול.
 • תשלום שלישי ע"ס 20% מעלות הטיול – ישולם עד שבועיים לפני הנסיעה.
 • ניתן לשלם בהעברה בנקאית
  * כל תשלום יבוצע בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה ביום ביצוע ההעברה.

תנאי ביטול:

 • הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
 • מטייל שיבטל השתתפותו לא יוחזרו לו דמי ההרשמה (250$). אלו דמי הביטול לתקופה שבין מועד ההרשמה ל- 61 יום לפני תאריך היציאה לטיול ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • מטייל שיבטל את השתתפותו בטווח שבין 60 עד 45 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה 20%  ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול במהלך 44 הימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 30 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 30%   מעלות הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 50% ממלוא מחיר הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו, בהתאם לתנאי הביטול של חברות התעופה.
 • במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
 • במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם עד 60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.
 • במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.

הערות:

 • המחיר מבוסס על מינימום מספר הנוסעים בקבוצה כפי שכתוב בהצעה, כל שינוי במספר המשתתפים יגרור שינוי במחיר הטיול לאדם, השינוי יחול על כל המטיילים בקבוצה.
 • מחיר הטיול  מבוסס על מחירי הטיסה והמסים הידועים לנו כיום. במקרה של שינויים בעלויות הטיסה,או  במסי נמל או בהיטלי הדלק או מדיניות חברות התעופה, יעודכן מחיר הטיול בהתאם – שינוי זה יחול על כל המשתתפים בטיול.
 • ייתכנו שינויים בסדר מסלול הטיול ומותאם לטיסות. שעות ההגעה למרוקו והחזרה ארצה כפופים לשינויים בהתאם ללו"ז הטיסות של חברות התעופה מבלי לגרוע במספר לילות השהייה ובתוכן הטיול.
 • אשרת הכניסה למרוקו ניתנת על ידי הרשויות המרוקאיות, בשדה התעופה בקזבלנקה. במידה ומסיבה כלשהי לא תאושר כניסתו של אחד הנוסעים למרוקו, לא תהיה חברתנו אחראית לכך בכל צורה שהיא. לנוסע יוחזרו כל הכספים ששילם למעט כרטיסי הטיסה, מסי הנמל והשירותים אותם ניצל.
 • למרות כל ההסכמים והתנאים הנוחים שנוצרו לקבלת אשרת כניסה לישראלים, אין החברה אחראית לאי מתן אושרה ע"י שלטונות מרוקו. הרשמת המטייל לטיול כמוה כהסכמה להגבלות אלו.
 • יש לשלוח צילום דרכון למשרד עד 21 יום לפני הנסיעה. דרכון בתוקף ל- 6 חודשים או יותר, וחייב להיות דף אחד ריק להטבעת אישור הנחיתה בשדה התעופה בקזבלנקה.
 • ביטול והחלפת שם נוסע בנוסע אחר יתבצע  עד 7 ימי עבודה לפני הנסיעה. אם יוחלף השם לאחר הכרטוס – עלות של 35$ ולאחר אישור הויזה – עלות של 50$.
 • ייתכנו שינויים בסדר מסלול הטיול ובטיסות. שעות ההגעה למרוקו והחזרה ארצה כפופים לשינויים בהתאם ללוח הטיסות של חברות התעופה.
 • כרטיסי הטיסה מוזמנים עם תאריכים סגורים. ניתן לשנות בתאום מראש ובעוד מועד, תמורת תוספת תשלום בהתאם לחוקי חברת התעופה.
 • לטיולים המבוצעים בתקופת הרמאדן – ייתכן ועסקים מסוימים יהיו סגורים ואין זה פוגע במסלול המבוצע במלואו / כל האתרים היהודיים סגורים החל מזמני כניסת השבת וחגים עד סופם.
 • הרשמת המטייל לטיול זה כמוה כהסכמה מלאה לתנאים ולמגבלות המופיעים בהצעה זו.
 • חשוב!: חלה חובת דיווח על מגבלות רפואיות ופיזיות של הנוסע\ת. אין אנו אחראים לדרכונים שלא יהיו בתוקף.
 • קיימת אזהרה של המטה ללוחמה בטרור על איום קונקרטי גבוה לביטחון המטייל במרוקו, והמלצה להימנע מכל ביקור או המשך שהייה במרוקו – היוצא לאזורים אלו, על אחריותו האישית הוא יוצא, והוא ומשפחתו והנלווים אליו החליטו, לאחר שיקול דעת, לצאת ליעד על אחריותם.
 • לנוסעים שברשותם מטבע זר מעל 5,000 $ חלה חובה להצהיר על כך בכניסה למרוקו.

תנאים כלליים

גלריית תמונות

 

נשמח לענות על כל פניה...

מידע למטייל - טיול למרוקו

הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים