אוגנדה

בשנת 1908 בעת ביקור באפריקה, הכתיר וינסטון צ'רצ'יל את אוגנדה בתואר "פנינת אפריקה" ואוגנדה אכן מרוויחה את הכינוי הזה בזכות.

טיול באוגנדה – פנינת אפריקה

אוגנדה שוכנת באזור קו המשווה בחלק המזרחי של מרכז אפריקה וגובלת בקניה, בדרום סודן, ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, ברואנדה ובטנזניה. אוגנדה ממוקמת על רמה גבוהה ופוריה המהווה את רוב שטח המדינה. למרות שאין לה מוצא ישיר לים, יש לה גישה למספר מקורות מים גדולים כגון: אגם ויקטוריה ואגם אלברט. אקלימה הוא טרופי ברוב האזורים, הערים החשובות ביותר באוגנדה ממוקמות בדרום המדינה, לחופי אגם ויקטוריה כולל עיר הבירה קמפלה והעיר הסמוכה אנטבה.

טיול לאוגנדה – חגיגה של צבעים ואנשים

מי שרוצה לטייל באפריקה אמתית ולא תיירותית, אפריקה של מגוון שבטים ושפות, ערים צפופות וגדושות עם התרחשות בלתי פוסקת של אנשים עניים אך גאים, בעלי חיים, סחורות והכל בבליל אנושי מרתק – ימצא באוגנדה חגיגה לעין ולעדשת המצלמה. בדרכים יש אינספור הזדמנויות צילום של צורות הובלה שהמקומיים המציאו – קטנועים שמתפקדים כמכליות מים, אופניים שמשמשות כעגלות לקני סוכר וקטנועים שמשמשים כמוניות ספיישל לכל המשפחה. באזורים הכפריים המרוחקים, רואים אנשים שכל מה שקשור למודרניזציה זר להם. אין חשמל, אין מים זורמים, כשמחשיך הולכים לישון ומנוחת צהריים נעשית על האדמה, ליד הדוכן המשפחתי.

טיול באוגנדה – חוויה מיוחדת

הטיול מתבצע ברכבי 4×4 נוחים, נהוגים בידיהם האמונות של נהגים מקומיים. המגוון בטיול עצום וכולל נופים של יערות, שדות, אגמים ונוף אנושי מגוון, נופי הנילוס וכמובן המון בעלי חיים. באוגנדה מצוי מקור הנילוס הלבן ובטיול ממש נוגעים בנקודה בה יוצאים המים לדרכם מאגם ויקטוריה – דרך שמסתיימת  לא רחוק מאתנו, בים התיכון, אחרי מסע של 3,700 ק"מ! האטרקציה המרכזית בטיול, היא כמובן הביקור אצל משפחות הגורילות בשמורת בווינדי – חוויה של פעם בחיים! אליה מצטרפות חוויות שיטוט עם שימפנזים, ספארי בשמורת מוריצ'סון שעל גדות הנילוס ושייט אל מפלי מוריצ'סון המרשימים. יש להתכונן לנסיעות ארוכות אך לחלוטין לא משעממות.

הטיולים שלנו לאוגנדה:


 

גלריית תמונות

נשמח לענות על כל פניה...

הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים