ארמניה

הרמות הגבוהות, האגמים הכחולים על פסגות הרים, המנזרים המבודדים, האנדרטאות הרבות ובירתם המודרנית ירוואן, כל אלה הופכים את הטיול לארמניה לחוויה אינטלקטואלית מרתקת בשילוב של נופים עוצרי נשימה וטעמים מיוחדים במינם.

טיול לארמניה – היסטוריה ותרבות

ארמניה – ארץ האררט. מתוך צלקות העבר אשר מקורם באין סוף קונפליקטים, היסטוריים ואקטואליים, עולה וצומחת מדינה ולה עם גאה, במורשתו ובעברו המפואר. מקבלת העצמאות בשנת 1991, נמצאים הארמנים במסע לחיפוש זהותם, מסע אשר לוקח אותם, לדבריהם, עד יפת בנו של נוח. גיבורם הלאומי הינו טיגראנס, אשר מלך לפני יותר מ 2,000 שנה בארמניה שגבולותיה נמתחו מהים השחור והקווקז ועד הים התיכון ולבנון.  גיבורם הרוחני הינו גריגוריוס המאיר אשר ניצר בשנת 301 לספירה את מלכם טרידת, וכך הפכו לעם הראשון שקיבל עליו את הנצרות, עוד לפני שהקיסרות הרומית, ולאחריה הביזנטית, קיבלוה. עקבותיהן של מאות שנים שבהן הייתה ארמניה סלע מחלוקת בין רומא לפרתיה ולאחר מכן בין ביזנטיון לפרס, עדיין ניכרות על פני בני העם הארמני ובמנהגיו. 

ארמניה – הר אררט

הכנסיות העתיקות בארמניה הן דוגמא מופלאה להישגים הללו והביקור בהן מרתק. הנקודה הנמוכה ביותר במדינה גבוהה שלוש מאות מטרים מעל לפני הים וההר הגבוהה בארצם הינו ארגטץ אשר מתנשא מעל ל 4,000 מטרים אשר מעל פני הים. מרשים וגבוהה ככל שיהיה הר ארגטץ, ההר אשר מצוי בליבו של כל ארמני, ההר אשר מככב באין סוף סיפורים ושירים ארמנים, ההר אשר אין סוף עסקים וחברות ארמניות נקראים על שמו, הר שנראה מחבלי ארץ נרחבים בדרום ובמערב המדינה אך אינו בתוך גבולה של ארמניה הוא אררט. לב ליבו של האתוס הארמני, מקום מנוחתה של התיבה, מקורו של החידקל, על פי האגדות הארמניות, הינו בגן עדן ויורד אל הארץ דרך הר אררט. מראה ההר עוצר נשימה והכמיהה של העם ארמני אליו מובנת ועבורם הוא בלתי ניתן להשגה.

הטיולים שלנו לארמניה:


 

גלריית תמונות

נשמח לענות על כל פניה...

הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים