סרי לנקה

מדינה טרופית ממש מתחת לתת היבשת ההודית, מפורסמת במטעי התבלינים והתה הנרחבים שלה

טיול לסרי לנקה

הרפובליקה הדמוקרטית סוציאלית של סרי לנקה – ציילון לשעבר. האי קיבל את השם ציילון (Ceylon) בתקופה הקולוניאלית. שמה הנוכחי, סרי לנקה, מורכב מצמד מילים בסנסקריט: "שרי" שפירושו קדוש, ו"לנקה" שפרושו אי. סרי לנקה הוא האי ה-25 בגודלו בעולם. סרי לנקה זכתה בעצמאות מבריטניה ב -1948. מאז יש מתח מתמיד בין הרוב הסינהלי במדינה לבין הטאמילים אשר מאכלסים בעיקר את הצפון של האי. עד שנת 2009 ולסירוגין, הייתה מלחמת אזרחים בין הטאמילים (ברובם הינדואים) לבין הסינהלים (בודהיסטים ברובם). משנת 2009 יש שלום במדינה והמצב שקט מה שהביא לשגשוג בתיירות ולפיתוח של המדינה.

רקע על סרי לנקה

הנסיעה באי איטית יחסית. יש הרבה כבישים מתפתלים ורוב הזמן מהירות הנסיעה לא עולה על 50 קמ"ש. עם זאת, האופי הסבלני והעובדה שאין למקומיים אגו נפוח, מביא לכך שכולם מסתדרים על הכבישים: מכוניות, משאיות, אוטובוסים, הולכי רגל, כלבים…זה יראה לכם מפחיד בהתחלה אבל מתרגלים.
אוכל – בגדול הדיאטה שלהם בנויה מהמון אורז עם קארי, עוף, דגים, ירקות ועשבים שונים והמון פירות מעולים.
האוכל חריף!!
מזג האוויר טרופי בחלקו דהיינו חם ולח עם סיכוי לגשם, באמצע הטיול במקומות הגבוהים יכול להיות קר וגשום. לאחר מכן בחלק האחרון של הטיול, חם מאוד עד נעים.

אטרקציות בסרי לנקה

הטופוגרפיה המעניינת של סרי לנקה, מבטיחה לנו טיול מגוון עם נופים משתנים. מהרמה המרכזית הגבוהה באזור דמבולה שם נטפס אל סלע סיגריה המפורסם, אזור Kitulgale עם הנהר בו צולם הסרט הגשר על נהר קוואי, העיר Kandy עם שלל המקדשים הצבעוניים שלה ושווקיה, גבעות התה ב Nuwara Eliya (המכונה גם אנגליה הקטנה), אזור Ella עם הנופים ומסלולי ההליכה עוצרי הנשימה, שמורת Horton plains שם נצעד אל ״קצה העולם״, שמורת Yalla בדרום החם ממש על שפת האוקיאנוס, בה נעשה ספארי כמעט כמו באפריקה, עיירות הנופש, אשר לחופי האי ועוד כטוב ליבכם ובהתאם לזמן שתקציבו לנו.
הטיול בסרי לנקה מתאים לקבוצות מאורגנות, למשפחות ולאלו שרוצים לצאת לטיול עצמאי ולקחת את הזמן. במהלך הטיול ישולבו פעילויות מגוונות לפי בקשתכם, כגון ראפטינג, טרקים וטיולי ספארי.
אנחנו כאן כדי לתכנן את המסלול המתאים ביותר עבורכם!

הטיולים שלנו לסרי לנקה:


 

גלריית תמונות

נשמח לענות על כל פניה...

הצטרפו לניוזלטר וקבלו עדכונים על טיולינו הבאים